Рік тому, 27 липня, оголосили “перемир’я”, яке бойовики зірвали через 20 хвилин. Але влада досі називає його “результативним”.
22 липня 2020 року під час Мінських перемовин делегації ТКГ домовилися про введення чергового великого режиму тиші. За умовами перемир’я ані бойовики, ані українські військові не можуть стріляти, розвідувати позиції один одного, або рити чи облаштовувати окопи в бік лінії зіткнення. Але військовим дозволили відкрити вогонь, якщо їхньому життю чи здоров’ю буде щось загрожувати.
Читайте також: У військовому госпіталі в Часів Ярі з’явилося нове обладнання для дослідження шлунку (ФОТО).
Ось опівночі 27 липня має початись перемир’я, як о 00:20 бойовики зривають його і починають стріляти в бік українських військових. Відтоді штаб ООС ледь не щодня повідомляв про атаки з боку бойовиків. Лише за перші 30 днів ми нарахували понад півсотні атак.
Українська делегація для участі у Тристоронній контактній групі підбила підсумки за рік режиму припинення вогню.
“Незважаючи на численні порушення з російського боку, результати дії режиму припинення вогню очевидні: у два рази менше смертей українських військовослужбовців, втричі менше поранених, майже втричі менше обстрілів, у порівнянні з періодом з липня 2019 до липня 2020 років”, — йдеться в повідомленні пресслужби Української делегації в ТКГ.
Однак, якщо порівнювати кількість обстрілів до перемир’я та під час по місяцях, то атак не набагато поменшало, а подекуди стріляли навіть більше.
Наприклад, за даними журналістів “Новинарні”, які слідкують за ситуацією на фронті, у березні 2020 року російсько-окупаційні найманці стріляли 292 рази, а в той же місяць у 2021 році — 244 рази. У травні 2020 — 355 обстрілів, а у 2021 — 284 атаки.
У квітні 2020 року бойовики взагалі стріляли 312 разів, а у квітні 2021 року більше — 315 разів.
Читайте також: Голова української сторони ТКГ та перший президент Леонід Кравчук знаходиться в реанімації, — ЗМІ.
Якщо ж брати загальну статистику за рік перемир’я (з 27 липня 2020 по 27 липня 2021), то цифри у журналістів різняться із даними, які дає українська сторона ТКГ.
За даними ТКГ (посилаючись на штаб ООС) впродовж року “перемир’я” бойовики стріляли в бік українських військових 1995 разів. А от журналісти видання “Слово і діло” (які також слідкують за ситуацією на фронті) кажуть про 2186 атак в бік ЗСУ за той же період.
Окупанти, за підрахунками ТКГ, вбили 45 українських військовослужбовців. Але “Слово і діло” повідомляють про 53 смертельних поранень на фронті.
Так само не збігається і кількість поранених: 163 поранених за даними ТКГ та 147 — за даними журналістів.
Штаб операції Об’єднаних сил продовжує щодня звітувати про атаки з боку бойовиків. Наприклад у ранковому зведенні за 26 липня 2021 року бойовики 15 разів стріляли в бік ЗСУ та поранили й травмували 7 військовослужбовців. Але українська делегація ТКГ та керівництво країни поки не кажуть, що перемир’я зірвано.
Читайте також: