На Донеччині тримається мінусова температура. Йдучи у справах або просто гуляючи, можна переохолодитися та нашкодити здоров’ю. Як уберегтися від неприємних наслідків переохолодження та що робити, коли воно вже сталося — дізнавайтесь далі.
Переохолодження — це стан, спричинений сильним падінням температури тіла, яке призводить до негативних змін у роботі організму. В найважчих випадках цей стан навіть може призвести до смерті.
Як зазначають у МОЗ, ознаки перехолодження розвиваються поступово та частіше за все проявляються наступними симптомами:
У важких випадках можлива навіть втрата свідомості, нечітка вимова чи втрата пам’яті.
У дітей при переохолодженні шкіра стає яскраво-червоною та холодною, а самі вони — дуже млявими.
Як допомогти при переохолодженні:
На відміну від охолодження, обмороження — це місцевий вплив холоду. Частіше за все від обмороження страждають відкриті ділянки шкіри: ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук або ніг.
Як зазначає лікар-хірург Бахмутської лікарні інтенсивного лікування Сергій Мартієнко, до обмороження перш за все схильні літні люди.
“Частіше за все в них порушений кровообіг за рахунок атеросклерозів судин. Тобто, в них вже є втрата чутливості”, — зазначає лікар.
Ознаки обмороження залежать від ступеня його тяжкості. При легких ураженнях у людини можливий біль та почервоніння пошкоджених тканин, а при важких — навіть некроз, тобто відмирання.
“Бліді пальці, сильний біль, відчуття оніміння. До нас (у Бахмутську БЛІЛ, — ред.) частіше за все потрапляють з 3 та 4 ступенями. Це вже некроз — почорніння, потемніння тканини. Переважно це пальці на ногах, на руках. Тобто, верхні та нижні кінцівки”, — розповідає Сергій Мартієнко.
Як зазначає лікар, найбільше в зимову пору від тяжкого обмороження потерпають люди, які ведуть асоціальний спосіб життя і сплять на вулиці. Однак від обмороження не застрахований ніхто — отримати його можна навіть при плюсовій температурі за умови високої вологості.
Щоб допомогти людини з легким ступенем обмороження, потрібно зігріти уражену частину тіла. Однак вдаватися до “народних” методів також не варто.
“Ні в якому разі не потрібно якихось гарячих ванн. Потрібно “сухе” помірне тепло: це зігрівання, якась асептична пов’язка, суха вата, бинт накладається. Якщо це в домашніх умовах, то гаряче або тепле питво, тому що це зазвичай супроводжується загальним переохолодженням організму. Також за можливості краще звернутися до лікаря. Не потрібно робити ніяких розтирань снігом, як показують у кіно”, — розповідає лікар.
Нагадаємо, в Бахмутській громаді в зимовий час розгортають стаціонарні пункти обігріву. В них можна перечекати негоду, випити гарячого чаю, а за потреби туди викликають швидку. Перелік, час роботи та адреси цих пунктів шукайте в матеріалі Вільного радіо.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.