В Бахмуті пройшло засідання між владою та ВПО
Фото: Вільне радіо

Вирішувати конфлікти способом діалогу — така мета заходу, що відбувся сьогодні, 5 грудня, в Територіальному центрі надання соціальних послуг Бахмутської міської ради. Вимушені переселенці та представники органів місцевого самоврядування зібрались в одному приміщенні, щоб поговорити про найбільш актуальні проблеми та шляхи їх вирішення.

 

“Головна мета нашого заходу — донести до людей те, що діалог може існувати навіть в конфліктних ситуаціях”, — розповідає організатор заходу Катерина Польченко.

І обговорити наболіле справді вийшло. Знайшлось претензій багато: способи отримання житла для переселенців (ВПО), затримки з виплатою пенсій та черги у Пенсійному фонді.

Одна з  учасниць зустрічі скаржилася на те, що пенсію їй не виплатили за півроку, проте  в.о голови Бахмутського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Ольга Малахова  відповідає — такого не може бути. Тож вони зустрінуться окремо. Конкретну дату так і не затвердили, тож жінці доведеться за стандартною процедурою записатися на прийом. Голова управління пенсійного фонду в Бахмуті проводить його щопонеділка з 9:00 до 12:00.

Не знайшли компромісу і в інших питаннях. Кілька разів розмова переростала в суперечки та галас, проте жодних результатів обговорення так і не дало.

Начальник відділу «Бахмутське бюро правової допомоги» Краматорського МЦ з надання БВПД Оксана Болотюк зазначає, що найбільш актуальні проблеми, з якими до неї звертаються вимушені переселенці — це виплати пенсій.

Переселенці та влада в Бахмуті спробували поговорити про проблеми, але домовитись не вийшло 1

“Це виплата пенсій особам, які зареєструвались тут, як ВПО, але проживають на тимчасово окупованих територіях. І є проблеми виплати пенсій особам, які проживають тут і не виїжджають на непідконтрольній території. Такі фактично кожен день виникають. Є питання по розірванню трудових договорів з роботодавцями, які залишились на окупованій території”, — перелічує основні типи звернень до їх організації Болотюк.

Та хоча домовитись цього разу не вдалось – зустрічі такого типу продовжать. Діалог між громадою та місцевою владою активісти организовують раз на три місяці та заохочують не тільки ВПО, а й місцевих, звертатися до них з темами та пропозиціями для обговорення. Звернутися можно за номером телефону: 050 035 57 99.


Завантажити ще...