ДСНС: В Україні з початку року потонули більше 700 людей
Кожен десятий загиблий – дитина. Є потонулі і в Донецькій області – 170 людей. Це більше, ніж минулого року. Тож рятувальники намагаються частіше проводити профілактичні заходи для плавців.
1 серпня волонтери Червоного Хреста та рятувальники ДСНС провели майстер-клас з надання першої домедичної допомоги потопаючим.
Простий алгоритм дій допоможе врятувати життя. Тим паче, що в Бахмуті зовсім немає облаштованих місць для купання. А отже заплив будь-де – потенційна загроза втопитися. З початку 2018-го року в Бахмутському районі на воді загинули 11 людей.
“Основними причинами загибель є купання у стані алкогольного сп’яніння та люди не знаю водойму, у водоймах дно не обслідуванне, можна пірнути та не всплити, зачіпитися за якісь залишки дерева чи металу”,- говорить Станіслав Балдін, інспектор ДСНС Бахмутського районного управління запобігання надзвичайних ситуацій
Зважаючи на кількість надзвичайних подій біля водойм, Державна служба України застерігає: для того, щоб уникнути трагедії під час відпочинку, необхідно завжди дотримуватися елементарних правил безпеки. Зокрема:
– плавайте тільки на спеціально обладнаних пляжах;
– пірнайте лише у знайомих місцях;
– не залишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;
– купайтеся тільки у тверезому стані;
– розраховуйте свої сили;
– запливайте на великі дистанції тільки в компанії інших плавців;
– тримайтеся подалі від суден та човнів, які пропливають повз;
– купайтесь не більше 20 хвилин з перервами на відпочинок;
– плавайте тільки у теплу та гарну погоду, уникайте штормів;
Якщо ж побачили потопаючого – спробуйте допомогти. Але не на шкоду собі. Правила надання першої допомоги потопаючому – дивіться у відео.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.