Підтримати
Зображення до посту Перша річниця весілля в полоні та тиждень без їжі. Історія полоненого бердянця Віталія Дармороза, який боронив Маріуполь
Віталій Дармороз, фото з сімейного архіву

23-річний Віталій Дармороз служив у рідному Бердянську, напередодні повномасштабного вторгнення його підрозділ перевели до Маріуполя. Чоловік обороняв місто на західних рубежах, там у березні потрапив в полон.  Востаннє його голос дружина Марія чула 19 березня, пізніше побачила його на відео окупантів. Марія не знає де він зараз та лише мріє дочекатись. 

В редакцію “Вільного радіо” звертаються родичі полонених, і ми продовжуємо збирати їхні історії. Якщо ваша близька людина потрапила у полон, і ви готові про неї розповісти, пишіть нам через форму зворотнього зв’язку на сайті або у соцмережі: Telegram, Instagram, Facebook.

Дівчина розповіла нашим журналістам їхню історію. 

Далі її пряма мова.

Віталій родом з Бердянська. За фахом юрист. Дуже спортивний: любить футбол та вільну боротьбу. Він служив за контрактом у Нацгвардії, в/ч 3033, 23 бригада. 15 грудня він поїхав на ротацію в зону ООС. А коли розпочалась повномасштабна війна, його та товаришів направили до Маріуполя.

Перша річниця весілля в полоні та тиждень без їжі. Історія полоненого бердянця Віталія Дармороза, який боронив Маріуполь 1
Віталій Дармороз, фото з сімейного архіву

Ми не бачились з 14 грудня минулого року. Тоді я проводжала чоловіка на ротацію в зону ООС.  Він їхав на три місяці. Тоді я навіть уявити не могла, що його так довго не буде поруч. 

Це фото ми зробили того 14 грудня. Тоді мені ще здавалось, що 3 місяці — це дуже довго. Але з нашої минулої зустрічі вже пройшло 10 місяців. 7 з них він в полоні.

Перша річниця весілля в полоні та тиждень без їжі. Історія полоненого бердянця Віталія Дармороза, який боронив Маріуполь 2
Віталій з дружиною Марією, фото 14 грудня

З Віталієм ми разом з 2017 року, а одружилися минулого року. 23 жовтня буде перша річниця нашого шлюбу. І це той день, який хочеться розділити тільки з ним. Але все як є…

Напередодні розставання ми обговорювали чутки про вторгнення. Чоловік  говорив, що все до цього йде. Але я не вірила. 

Перша річниця весілля в полоні та тиждень без їжі. Історія полоненого бердянця Віталія Дармороза, який боронив Маріуполь 3
Віталій Дармороз, фото з сімейного архіву

Останній раз  Віталік виходив на зв‘язок зі свого телефону 15 березня. Я пам’ятаю, це був день, коли розпочалася перша евакуація населення з Маріуполя. Тоді він подзвонив, повідомив, що скоріш за все буде зачистка міста. Тобто вони вже розуміли, що вони в оточенні.

Вони не були на заводах. Вони були зі сторони гіпермаркету “Епіцентр”, на виїзді з Маріуполя в бік Мангуша. Це західна околиця міста.

Перша річниця весілля в полоні та тиждень без їжі. Історія полоненого бердянця Віталія Дармороза, який боронив Маріуполь 4
Віталій Дармороз, фото з сімейного архіву

В перші дні вторгнення росіяни розбомбили автобус з провіантом, тому Віталік з побратимами тиждень були без їжі, води. Вони і самі їхали в тому автобусі. Але дивом вціліли. Потім його підрозділ потрапив в оточення, де в них не було боєприпасів…

19 березня мені надійшов дзвінок з незнайомого номера, дзвонив чоловік. Він повідомив мені, що знаходитися у полоні, в Донецьку.

Лише у квітні я побачила в телеграм-каналі окупантів відео з колонії в Оленівці. На тому відео я впізнала його. 

Перша річниця весілля в полоні та тиждень без їжі. Історія полоненого бердянця Віталія Дармороза, який боронив Маріуполь 5
скріншот відео
Перша річниця весілля в полоні та тиждень без їжі. Історія полоненого бердянця Віталія Дармороза, який боронив Маріуполь 6
скріншот відео

На момент  вторгнення я знаходилася вдома в Бердянську. Мені, як дружині українського військовослужбовця, довелось виїхати з окупованої території.  Це було дуже складно. Адже я на свій страх і ризик вивозила документи чоловіка,  ховала їх як могла.
 

Зараз я в Києві. Якийсь час була у Запоріжжі, але через постійні обстріли була змушена переїхати до столиці. Намагаюсь брати участь в акціях з приводу звільнення військовополонених.  З родичами інших полонених ми  друкуємо банери з їхніми фото, виходимо на мітинги… Коли я бачу інформацію про полонених одразу поширюю її у своїх соцмережах. Ще так багато людей перебуває в російському полоні, і про багатьох з них майже ніхто не знає…

Перша річниця весілля в полоні та тиждень без їжі. Історія полоненого бердянця Віталія Дармороза, який боронив Маріуполь 7
Віталій з дружиною Марією, фото з сімейного архіву

Я виїхала одна. І це важко. Мене відволікає робота, підтримують друзі. Ми гуляємо, розмовляємо по душах. Мої рідні теж завжди на зв‘язку. Але, звісно, я дуже втомлена цим очікуванням.

Поки Віталій в полоні, у мене жодного разу не було з ним зв’язку. На жаль, мені ніхто не може надати такої актуальної інформації щодо місця утримання мого чоловіка. Я надсилала запити в різні служби: ГУР, СБУ, НІБ, Червоний Хрест, але жодна з цих установ не надала мені відповіді. Військова частина 3033 та СБУ повідомили, що офіційно він в полоні та включений в списки на обмін.

Найскладніше для мене те, що я постійно живу думками про свого чоловіка, в очікуванні та хвилюванні. З одного боку я спокійна, що він живий, адже в Маріуполі було справжнє пекло, і багато хто не зміг звідти вибратись. З іншого боку я дуже хвилююся за нього, стан його здоров‘я, адже не маю жодної інформації.

Перша річниця весілля в полоні та тиждень без їжі. Історія полоненого бердянця Віталія Дармороза, який боронив Маріуполь 8
Віталій з дружиною Марією, фото з сімейного архіву

Я постійно думаю про нашу зустріч, і мені все одно, де це буде. Я приїду за ним в будь-яку точку світу. Хочу просто його побачити та обійняти. 

Я знаю, як це важко — чекати чоловіка з полону. І тому родичам полонених я можу лише побажати терпіння та мужності. Бо ми маємо це витримати заради наших коханих.

***

За даними віцепрем’єрки із питань реінтеграції Ірини Верещук, в російському полоні залишаються ще 2,5 тисячі наших громадян. Ми зібрали інформацію всього про 2% з них.

Читайте також: 


Завантажити ще...