Палата представників США схвалила ленд-ліз для України
Фото: з відкритих джерел
string(44) "Фото: з відкритих джерел"

Ввечері 28 квітня Палата представників США схвалила закон, який дозволяє постачати Україні зброю та обладнання за програмою ленд-лізу. Що це означає та коли закон набуде чинності — читайте далі. 

 

Про це повідомляє прес-служба Палати Представників США у Twitter. 

Закон про ленд-ліз на захист демократії в Україні після розгляду ухвалили у Палаті представників США. Тепер для набуття чинності закон має підписати президент Джо Байден.

Що таке ленд-ліз

Головна ідея програми ленд-лізу — спростити та пришвидшити постачання американських військових резервів — зброї, обладнання, продовольства тощо — у країни, які цього потребують. Програма передбачає надання президентові США особливих повноважень, які дозволять відправляти допомогу без додаткового узгодження з регуляторними органами. Така допомога не безкоштовна, але оплату за поставки країни-одержувачі можуть надавати пізніше.

До цього програму ленд-лізу використовували лише один раз під час Другої світової війни. Тоді Сполучені Штати постачали у СРСР, Великобританію, Францію та інші країни продовольство, нафту та озброєння.

Зазначимо, програма ленд-лізу — не єдина допомога, яку Україна отримала від США. Так, 21 березня кілька держав Європейського Союзу та США підписали спільну заяву “Про невідкладну необхідність модернізації ППО України”. А за місяць, 21 квітня, США виділили Україні 800 мільйонів доларів у межах військової допомоги.  

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...