В селища Зайцеве та Бахмутка вперше за довгий час приїхали аніматори. Їх знайшли та вмовили провести концерт для дітей на лінії розмежування військовослужбовці “CIMIC”. Зібрали дітей різного віку. Для деяких з гостей свято стало першим в їхньому житті. Як це було бачили наші журналісти.
Кілька військових, 2 аніматора, кульки і чарівна валізка. Стільки знадобиться для дитячого свята в прифронтовому селищі. Це зробили організатори свята в Зайцевому і Бахмутці.
“Розважальний десант” приїхав сюди вітати місцевих з днем дітей. Перший концерт запланували на 9 ранку, поки на малечу падала тінь та було не так спекотно. Хоча в цей час ще чутно постріли на лінії розмежування. Під них організатори з дітьми і почали прикрашати звичний майданчик, щоб зробити його більш яскравим та святковим.
“Синій — це колір миру. Миру нам усім”, — чується від ведучої під час ігор.
На авто військових до дітей приїхали казкові персонажі — Лялечка Лола та її помічниця Фйоп, яку всі діти та дорослі називали хмарою. Вони розважали дітей конкурсами і дарували переможцям призи: маленькі іграшки, машинки, літачки, ляльки та солодощі.
Лола привезла з собою чарівну валізу. Якщо її торкнеться дитина, то одразу заграє музика, яка розповість про думки дитини. Така магія працювала і на деяких дорослих.
“У нас таке селище де немає ніяких розваг взагалі та дуже нудотно. Та моя дитина даже радіє, коли десь побуває. Дуже приємна будь-яка дрібниця”, — розповіла Вільному радіо мешканка прифронтового населеного пункта Піски-2 та мати двох дітей Дар’я Глятчева.
На святі зібрались діти різного віку. Деякі з них ніколи не жили в мирному селищі — їм менше 5 років. Були і підлітки. Та аніматори старалися витягти на ігри всіх. Щоб порадувати якомога більше гостей, військовий автомобіль також підвіз на концерт дітей з населених пунктів Піски-2, Жованка та інших. Усього на двох концертах зібрались близько 60 маленьких гостей.
Вдалося додати в свято навіть іноземного колориту: усі гуртом діти з заплющеними очима розбивали пін’яту, з якої сипались солодощі. Така мексиканська традиція прийшлася до душі українській малечі.
Організувати все це вдалося CIMIC (сімікам) — це гуманітарна місія Збройних сил України. Вони хоч і в формі, але не стоять на позиціях, а працюють з дітьми, допомагають місцевим, спілкуються з владою. Допомагають подружити військових та населення.
Команда звідти знайшли аніматорів та організували декорації.
“Ми приїхали сюди для того, щоб показати діткам, які потрапили на лінію вогню, що все таки є дитинство, що це є найщасливіша пора”, — зазначила Тетяна Камерістова.