Підтримати
пес з корзиною їжі на пікніку
Фото: Depositphotos

Традиційно наприкінці тижня пропонуємо нашим читачам згадати про актуальні події останніх 7 днів — буденні, воєнні, спортивні, кримінальні. Зі сфери медицини, культури та дозвілля, місцеві, регіональні та національні.  


Загальнонаціональні новини

  • “Ощадбанк” продовжив дію платіжних карток переселенців до кінця літа. Якщо термін дії картки ВПО закінчився, банк випускає нові картки та передає їх до відділень. Якщо ж забрати нову немає можливості, то можна користуватись і старою до 31 серпня
  • Збірна України з футболу вперше змогла потрапити до ⅛ фіналу чемпіонату Європи. І це не зважаючи на те, що дві з 3-х ігор збірна програла. Національній збірній синьо-жовтих допомогла сукупність поразок та перемог інших команд. Отже, у ⅛ фіналу підопічні Андрея Шевченка зіграють зі збірною Швеції 29 червня у Глазго о 22:00 за київським часом.
    збірна України з футболу
    Збірна України з футболу потрапила у 1/8 фіналу ЄВРО-2020. Фото: УАФ

Ситуація на фронті

Тиждень почався з активних збройних провокацій вздовж всієї лінії розмежування на Донбасі. Російські найманці продовжували гатити із різних видів зброї, в тому числі заборонених калібрів, на Приазов’ї, в районі Авдіївки та Пісків. Внаслідок обстрілів загинув один український військовий та поранений ще один. Кожного дня у зведеннях штабу Операції об’єднаних сил фігурували населені пункти Бахмутського району.    

Зокрема, в понеділок бойовики обстріляли Майорське та Луганське з гранатометів, а в районі Залізного та Луганського дистанційно мінували позиції ЗСУ мінами ПОМ-2.  

В район Мар’їнки, Авдіївки та Катеринівки прилітали безпілотники окупантів.   

ушкоджена машина СЦКК
Ушкоджена обстрілами машина СЦКК. Фото: пресс-служба штабу ООС


В середу, 23 червня, російські гібридні сили на Луганщині влучили в  районі
Новотошківського у машину українських військових спостерігачів; в  той момент представники Червоного хреста виконували тут гуманітарні заходи. Ніхто не загинув, але роботи довелося припинити та покинути небезпечну ділянку.   

Наприкінці тижня також обстріляли з мінометів 120 та 82 мм околиці Торецької громади —  Новгородське, Південне та Шуми.  

Новини підконтрольної Донеччини

  • “Укрзалізниця” запустила регіональну електричку “Дніпро-Авдіївка”, яка курсуватиме щоденно окрім середи. Залізничники зазначають, що наприкінці липня через ремонт колій на декілька днів цю електричку скасують. Коли саме, який розклад руху та вагони якого класу на цьому маршруті  —  шукайте за посиланням.
  • Колишнього гендиректора КП “Вода Донбасу” заочно судитимуть. За ймовірне  фінансування тероризму, зловживання службовим становищем та розтрату чужого майна. Чоловіка підозрюють в тому, що він у 2014-15 роках створив посаду радника на підприємстві, на яку влаштував командира бойовиків та виплатив йому майже 125 тис грн без появи на робочому місці. Екс-гендиректору комунального підприємства загрожує до 8 років в’язниці.  
  • Ми розшукали одного з перших полонених бойовиків т.зв. “ДНР” Олександра Вовка. Шахтаря з Новогродівки, який працював на шахті “Росія”, викрали на початку травня 2014-го разом з п’ятьма іншими людьми та вивезли у Донецьк. Там били, знущалися, катували. Відпустили Олександра та решту полонених з ним за 1-2 дні.
    Олександр Вовк шахтар у полоні
    Олександр Вовк майже 7 років мешкає на Київщині. Фото: Світлана Шаповалова


Екс-полонений
розповідає як все це сталося, чому за 7 років ніхто в цих злочинах не покараний та на якому етапі його позов у Європейський суд з прав людини. 

Новини Бахмутського району

  • У Соледарі болісна втрата: помер 9-річний хлопчик, якого лікували від рідкісної форми раку. Назар Черняєв був талановитою та ерудованою дитиною. Рідні збирали кошти на термінову пересадку кісткового мозку, яку мали провести у клініці в Туреччині. Назар з мамою вже знаходились там, а лікарі знайшли донора. Але дитячий організм не витримав тяжкої хвороби, хіміотерапій та курсів лікування. Дитину поховали у рідному місті. 
    Назар Черняєв з Соледара посміхається
    Назар Черняєв. Фото: Facebook Наталії Ячмінь
  • Центральну міську лікарню Торецька досі ремонтують, і ще будуть ремонтувати майже рік. Хоча мали б її вже здати цієї весни. Причин цього декілька: від неритмічних траншів коштів до недосконалого проєкту реконструкції та погодних умов. Детальніше дізнавайтеся з матеріалу Завершення реконструкції Торецької лікарні посунулось вже втретє, до 2022-го, — директор медзакладу
  • На околицях Торецька вже багато десятиліть розташовані шламовідстійники фенольного заводу. Це вириті у землі басейни для скиду в них відходів різних класів токсичності. У 2-х шламовідстійниках дуже близько від лінії розмежування — майже мільйон тонн отруйних речовин. Разом з експертами та місцевим активістом ми розбиралися – наскільки великий є ризик забруднення грунтових та поверхневих вод через близькі бойові дії. А також поспілкувалися з місцевими мешканцями. Детальніше — за посиланням.   
  • В Бахмуті на стадіоні “Металург” пройшов чемпіонат України для людей з інвалідністю. Це етап відбору на Паралімпіаду, яку проведуть з 24 серпня до 5 вересня у Токіо. Як це було — у фоторепортажі з місця події.

    паралімпійці змагалися в Бахмуті
    Змагання паралімпійців у Бахмуті. Фото: Вільне радіо
  • У Часовоярському хоспісі отримали десятки кілограмів стратегічних запасів харчів для майже пів сотні своїх клієнтів. Всі ці люди  —  різного віку, статі, стану здоров’я. Всіх їх поєднує те, що вони опинилися у складних життєвих обставинах поблизу лінії розмежування або внаслідок бойових дій на Донбасі. 

Допомогу привезла гуманітарна місія “Проліска”, а гроші зібрали краудфандингом українці, що працюють в ЄБРР. Ось як це було.  

 Можливості

 —  До 4 липня ще можна подати свій екологічний стартап на онлайн-конкурс та отримати до 50 тис грн. Приймають ідеї з переробки, виготовлення предметів з екоматеріалів, мобільні додатки тощо. 

 —  До 11 липня триває прийом заявок на грантовий конкурс для НУО Донбасу у сфері доброго самоврядування. Авторам найкращих ідей дадуть до 5 тис дол на підвищення ролі громадськості у суспільстві. Які саме ідеї готові розглянути, з яких саме громад та як податися — дізнавайтесь за посиланням. 

 COVID-19

Країна знаходиться у “зеленій зоні” карантину. Двічі цього тижня на Донеччині нових хворих не виявляли.              

В країні триває вакцинальна кампанія: цього тижня першу дозу вакцини отримали на Донеччині понад 9 тисяч людей, а від початку щеплень — понад 64 тисячі людей. Другу дозу за весь період вакцинації у Донецькій області отримали майже 20,5 тисяч людей. Ці показники виводять підконтрольну частину регіону у п’ятірку найкращих за темпами вакцинації.  

Як саме поширюється коронавірус на окупованій частині Донеччини, офіційно невідомо. В деякі дні окупаційна адміністрація визнає по понад 200 виявлених хворих та до десяти померлих. 

Але водночас поширюється новий, індійський штам коронавірусу, — “Дельта”. Він майже вдвічі заразний та майже вдвічі частіше викликає тяжкий перебіг хвороби. Через це Україна з 25 червня ввела обмеження на кордоні для тих, хто прибуває з Індії, Великобританії, Португалії та Росії. Ці люди мають пройти експрес-тест на антиген коронавірусу. Подібні обмеження можуть повернути й на КПВВ вздовж лінії розмежування.  

КПВВ

Але, як повідомляють монітори благодійного фонду “Право на захист”, які чергували кожний робочий день на “Новотроїцькому” та “Станиці Луганській”, поки ніяких таких вимог ще не ввели.

Через скасування 2-тижневої самоізоляції на КПВВ “Станиця Луганська” повернулися черги до 250 людей.
черги на КПВВ Станиця Луганська

Такі черги утворюються на КПВВ “Станиця Луганська”. Фото: БФ “Право на захист”
Правозахисники розповіли про гуманітарні умови перетину: на обидвох цих КПВВ, через які люди проходять, є питна вода, але не вистачає лавок або навісів. 

Нагадаємо, Донецька та Луганська псевдореспубліки, вперше за понад рік, відкрили сполучення одна з іншою. Між ними є 4 “автомобільні пункти пропуску”: “Сніжне”, “759-й км траси М-03”, “Нікішине” та “Дебальцеве”. Як все це виглядає та які умови в’їзду  —  дізнавайтесь в матеріалі З т.з. “ДНР” тепер можна вільно виїхати до сусідньої “ЛНР”

Надихає 

Бахмутянин Дмитро Шелков вже понад 5 років створює дивовижні речі у стилі “стімпанк”. Це субкультура-мікс уявного та сучасного світів, в якому перемогли не електроніка та нанотехнології, а парові двигуни, механіка, шестерні, труби й чад вікторіанської епохи разом із вишуканими орнаментами.

майстер стімпанку з Бахмута Дмитро Шелков
Майстер стімпанку з Бахмута Дмитро Шелков. Фото: Вільне радіо


Деталі для своїх витворів (та іноді й натхнення) майстер шукає на місцевих барахолках. 

“Я просто туди йду, і мені попадається там якась “деталюха”: “О, так це ж саме мені й треба! Вона ж мені туди-то й підійде!!” Саме туди виносять ці ретро-речі, які мені потрібні та підходять під мою стилістику. Там я можу знайти радіолампи минулого століття, якісь старі ножиці, якісь фрагменти орнаменту, зламаний підсвічник…”,  —  розповідає про “місце натхнення” майстер стімпанку. 

Він працює лише з ручним інструментом, станків не має. Кожний виріб   — ексклюзивний. Більшість з них — не просто для краси, а функціональні: запальничка, флешка, годинник, оформлені у стилі стімпанк. Свої роботи Дмитро час від часу виносить на міські ярмарки та продає в інтернеті. Іноді виконує щось і на замовлення, для інтер’єрів публічних місць. 

Побачити вироби Дмитра Шелкова та дізнатися більше про світ бахмутського стімпанк-майстра можна в матеріалі Стімпанк по-бахмутськи: На Донеччині чоловік майструє ексклюзив в утопічному стилі.

Що подивитись

Цього разу пропонуємо поліцейський серіал від каналу NBC “Сліпа пляма”.

серіал Сліпа пляма
Зображення за мотивами фільму з відкритих джерел

В Нью-Йорку поліцейські знайшли сумку з надписом “Викликайте ФБР” та голою дівчиною всередині, яка нічого не пам’ятає. Але на її тілі татуювання, які є ключем до всіх загадок. Серіал можна подивитись тут.   

Читайте також:

 


Завантажити ще...