Підкуп виборців чи благодійність: нардеп з Донеччини дарував Iphone-и в Краматорську в день засідання ВР


14 березня в Краматорську пройшов гала-концерт Східного регіонального конкурсу “Яскраві діти України”. Це проект, який вже 2 роки проводять “під патронатом народного депутата Максима Єфімова”. Цього разу дітей з Донеччини,  Луганщини та Криму оцінювали та вітали одразу 3 народні депутати. При цьому двоє в той же ранок та ввечері зареєструвались як присутні в Верховній раді.

 

Конкурс у Краматорську приїхали оцінювати три народних депутата: Максим Єфімов, Ірина Луценко і Ярослав Москаленко.

В оголошенні від Донецької ОДА вказали, що концерт проходить саме під патронатом народного депутата Верховної Ради України від Донецької області Максима Єфімова. Журналісти “Вільного радіо” спробували дізнатись що це означає.  Як зазначив нардеп Ярослав Москаленко, його колега Максим Єфімов бере на себе багато організаційних моментів конкурсу.

Як депутат з Верховної Ради знаходиться і в Києві і в Краматорську одночасно

Серед іншого – депутат купує подарунки для учасників. Так, наприкінці конкурсу Максим Єфімов та Ірина Луценко вирішили подарувати переможцям у різних номінаціях, яких вони обрали, свої “особливі” призи.

Як депутат з Верховної Ради знаходиться і в Києві і в Краматорську одночасно

Ірина Луценко подарувала трьом дітям синтезатори Yamaha, які  у середньому коштують трохи більше 7 тисяч гривень.

Як депутат з Верховної Ради знаходиться і в Києві і в Краматорську одночасно

Максим Єфімов подарував іншим трьом переможцям новенькі смартфони IPhone. Хоч визначити точну модель та комплектацію смартфону не вдалось, але мінімальна його ціна на ринку — від 20 тисяч гривень.

Як депутат з Верховної Ради знаходиться і в Києві і в Краматорську одночасно

Крім того, деякі інші діти отримували призи від спонсорів цього концерту, одного із заводів Краматорська. Це були солодкі призи та пакети. Що саме в цих пакетах, нам дізнатись не вдалось, але на них позначено герб Донецької області, спонсор “NKMZ” та підпис “Під патронатом народного депутата України Максима Єфімова”.

Як депутат з Верховної Ради знаходиться і в Києві і в Краматорську одночасно

Зазначимо, в разі старту кампанії парламентських виборів, такі подарунки вже кваліфікувались би підкупом. Адже приватний подарунок не має бути підписаний таким чином. Однак, на цей час – це агітацією з порушенням не вважається.

“Наразі не відбувається виборча кампанія щодо виборів у Верховну Раду, тому навіть якщо зараз народні депутати ведуть якусь активність, то це не можна віднести до агітаційних дій”, — пояснила Вільному радіо координаторка спостереження “ОПОРИ” за виборами в Донецькій області Анастасія Прокопенко.

Цікаво, що в день концерту проходило засідання Верховної ради. На якому всі 3 народні депутати мали б бути присутніми. І згідно з електронною реєстрацією, Максим Єфімов та Ярослав Москаленко були там. Хоч й  не голосували.

Як депутат з Верховної Ради знаходиться і в Києві і в Краматорську одночасноЯк депутат з Верховної Ради знаходиться і в Києві і в Краматорську одночасно

Але як їм вдалося в такий короткий час дістатися Краматорська – депутати не відповіли. Бо втекли від журналістів і проігнорували обіцяний брифінг.

Зазначимо, Максим Єфімов вважається одним із найрезультативніших депутатів від Донецької області.  Однак, це порівняння лише серед представників Донеччини.

Додамо, що у народного депутата багато важелів впливу. Однак пам’ятайте, до його повноважень не входять: надавати гроші та іншу матеріальну допомогу, оскаржувати судові рішення, призначати виплати та пільги та вирішувати ваші сімейні проблеми. Натомість парламентарій може ініціювати, написати та подати важливий для вас або вашого округу законопроект. Оголосити важливі рішення від вас, звернутись с запитом або зверненням до органи влади або відстоювати ваші законні інтереси перед чиновниками.

Обов’язки народного депутата України

Для довідки:

Максим Єфімов — народний депутат ВРУ від Донецької області та більш відомий як директор та співвласник металургійного заводу “Енергомашспецсталь”. Його доходи за рік складають кілька мільйонів гривень, а в його декларації вказані майже 30 об’єктів нерухомості, які зареєстровані на нього. Майже усі це земельні ділянки, загальною площею більше, ніж ціле місто Харків.

А от власного транспорту у чоловіка небагато. Лише один Lexus 2005 року та гідроцикл.

Нагадаємо, 14 березня пройшов гала-концерт у Краматорську, на якому обрали трьох дітей з Донеччини, Луганщини та Криму, які представлять свій регіон у змаганнях в Києві.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

173
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: