Стабільний пропуск є лише на пункті “Станиця Луганська”. Також двічі на тиждень відкривається “дорожній коридор” на донецькому напрямку.
Пропуск на цьому КПВВ поновлюється, коли представники т.з. “ДНР” розблоковують свій дзеркальний пост. Це відбувається двічі на тиждень: у понеділок і п’ятницю. Пішоходів і людей на авто пропускають з 08:00 до 16:00.
Зауважимо, через вимоги ватажка псевдореспубліки з ОРДО можуть виїхати лише люди з пропискою на підконтрольній території, а в’їхати можна тільки за попереднім узгодженням у т.з. “міжвідомчому штабі ДНР”.
За словами представників благодійного фонду “Право на захист”, на КПВВ побільшало випадків, коли люди з новими паспортами не можуть вчасно повернутися на непідконтрольну територію.
“Якщо людина, яка проживає фактично на окупованій території, приїхала на підконтрольну територію для отримання першого паспорту або заміни на новий, і їй вже виповнилося 16 років, то до підконтрольної території вона зайде за свідоцтвом про народження, а вийти “додому” зможе тільки коли буде зроблений паспорт та оформлена електронна перепустка на нього”, — розповідає Вільному радіо представник благодійної організації.
Оформити перепустку у стислі терміни можливо лише протягом місяця з моменту отримання нового паспорта. Зі слів правозахисників, в офіційних документах такої процедури не прописано — координаційна група, яка займається оформленням перепусток, йде людям на поступки. Якщо ж людина не зробила за цей час документ на перетин, терміново його вже не оформлять, і доведеться чекати кілька тижнів.
Однією з тих, кому перепустку робитимуть у звичайному режимі, стала 25-річна дівчина, яка у четвер прямувала в ОРЛО до хворої матері. Ще у травні дівчина отримала новий паспорт, але документ від СБУ оформити забула.
“Представники БФ “Право на захист” надали консультацію та роз’яснили, що робити далі. Але, на жаль, у дівчини не було підтверджуючих документів для прискореної обробки перепустки, тож вона вимушена очікувати 2 тижні на оформлення дозволу”, — пояснює правозахисник.
Зазначимо, не вакцинованим на КПВВ тепер треба робити тести на коронавірус та активувати державний додаток для самоізоляції “Вдома”. Тож якщо ви плануєте перетинати лінію розмежування, а сучасного смартфона у вас немає, то варто його купити — лише на такі пристрої можна встановити сервіс.
Уникнути самоізоляції можуть ті, хто вже зробив хоча б одне щеплення проти COVID-19. Але на людей, які вакцинувалися російським “Супутником V” або “Супутником Лайт”, це не поширюється, бо ці вакцини не визнані ВООЗ. Щепитися можна просто на КПВВ: спеціальний пункт на “Станиці Луганській” працює кожної середи та п’ятниці з 09:00 до 12:00.
Додамо, у будні на пункті пропуску працюють представники БФ “Право на захист”. Вони безкоштовно допомагають з оформленням електронних перепусток від СБУ та іншими питаннями при перетині. Зв’язатися з ними можна також заздалегідь, вони безкоштовно консультують за номерами:
Нагадаємо, представники окупаційної влади пропускають людей за певними правилами. Зокрема, прописані на підконтрольній території можуть проїхати за списками. А мешканцям окупованої частини Луганщини дозволяють поїхати туди й назад лише раз на місяць.
[banner_roz4]
На Донбасі є ще 5 контрольних пунктів, але пропуску тут немає вже багато місяців поспіль. І хоча українські прикордонники щодня відкривають КПВВ “Щастя” та “Золоте” на Луганщині, а також “Майорське”, “Мар’їнка” та “Гнутове” на Донеччині, те ж саме не роблять представники ОРДЛО на суміжних блокпостах.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.