У Слов’янську 22 травня мали почати розгляд справи стосовно двох хлопців, які в Бахмуті побили до смерті місцевого волонтера Артема Мирошниченка. Однак, засідання перенесли, а хлопців залишили під вартою.
Про це журналістам Вільного радіо розповіла одна з тих, хто був на суді, Оксана Болотюк.
“Продовжили обом до 20 липня термін тривання під вартою, задовільнили клопотання прокурора. І відклали через технічні причини судове засідання. Адвокатка одного з обвинувачених покинула залу засідань з невідомих причин. Я так зрозуміла, що на інше судове засідання пішла. І неповнолітній був позбавлений права на захист”, — розповідає в коментарі Вільному радіо Оксана Болотюк.
Тож, судовий розгляд перепланували на 3 червня.
Зазначимо, в суді у Слов’янську знаходились прокурор, брат загиблого Артема Мирошниченка Сергій, друзі та активісти. Підлітки, яких обвинувачують у побитті, та їх адвокати працювали в суді по відеоконференції.
Нагадаємо, ввечері 29 листопада 2019 року на вулиці знайшли непритомного волонтера й активіста з Бахмута Артема Мирошниченка. Його побили в мікрорайоні, де він мешкав. Слідство встановило, що двоє неповнолітніх хлопців – 16-річний Микола й 17-річний Олександр — наздогнали чоловіка та почали його бити. Мирошниченко отримав тяжку травму головного мозку і більш ніж тиждень був у комі.
Нападників знайшли та затримали на наступний день. 16-річному Миколі оголосили про підозру, а 3 грудня місцевий суд Бахмута відправив неповнолітнього “бійця” на два місяці під домашній арешт.
5 грудня Артем Мирошниченко помер, тож правоохоронці перекваліфікували звинувачення.
7 грудня Артемівський міськрайонний суд за новою підозрою відправив 17-річного Олександра Баришка в СІЗО. 11 грудня арештували й 16-річного Миколу Барабаша. Обидва не мають права внести заставу. Якщо суд доведе їхню провину, нападникам загрожує до 10 років тюрми.
Артема Мирошниченка провели в останню путь 8 грудня 2019 року. Його поховали на кладовищі в Ямполі, де лежать більшість його близьких родичів.
Справу побиття спочатку розглядали в Артемівському міськрайонному суді. Але через те, що в суді в Бахмуті не вистачило суддів, справу передали до Слов’янського міськрайонного суду.
Додамо, місцеві активісти, а також деякі ЗМІ почали повідомляти, що начебто на Артема Мирошниченка напали через українську мову. Таку інформацію місцевій журналістці розповів свідок, який досі не повідомив про це в поліцію.
Уповноважена із захисту державної мови Тетяна Монахова висловила свою позицію стосовно причини вбивства волонтера й активіста Артема Мирошниченка. На її думку, мовне підґрунтя у цій справі має довести слідство.
Читайте також: