Підроблений COVID-сертифікат: що робити тим, хто передумав і все ж захотів щепитися
Фото: depositphotos
string(23) "Фото: depositphotos"

У регіонах “червоної зони” карантину сертифікат про вакцинацію став одним із найважливіших документів. Однак дехто шукає способи обійти закон та мати на руках сертифікат без щеплення. Пояснюємо, що робити людям, які купили фейковий документ, а потім вирішили щепитися.

 

Як повідомляє пресслужба ДонОДА, з початку введення “червоної зони” карантину в області вже відкрили 13 кримінальних справ за підробку  COVID-сертифікатів. 

“Перевірки тривають на 5 блок-постах, які безпосередньо межують з іншими областями. Перевірено понад 700 автобусів, більш як 5,5 тисяч громадян, переважна більшість цих громадян дотримувалися закону. 31 особа не мала документ. Штраф від 17 до 34-х тисяч гривень”, — розповідає спікерка поліції Донеччини Олександра Гаврилко.

Підроблені сертифікати продають в інтернеті, однак правоохоронці можуть легко їх перевірити, відсканувавши QR-код. Підробки купують ті, хто не хоче порушувати своє звичне життя, але і робити щеплення не планують.

Та є й ті, хто має підроблений сертифікат від лікаря. Вони не щепилися, але вмовляють медиків за хабар вносити фейкові дані до електронної системи охорони здоров’я. Це теж протизаконно, але складніше довести. 

“Сам цифровий сертифікат підробити неможливо, можливо внести недостовірні дані лікарем до електронної системи охорони здоров’я”, — зазначає заступниця Міністра охорони здоров’я України  Марія Карчевич.

Зазначимо, медикам, які свідомо таким чином підробляють сертифікати, може загрожувати штраф від 34 до 68 тис. гривень або позбавлення волі на 2 роки з позбавленням права працювати у медицині.

Однак невакцинованим пацієнтам з сертифікатом обіцяють амністію, якщо вони все ж передумають та захочуть зробити щеплення. 

“Вам слід звернутись до лікаря, який вносить ваші дані в єдину електронну систему. Він видалить з цієї системи ваш сертифікат, і ви зможете вакцинуватись і отримати дійсно валідний сертифікат. Лише той лікар, який вносив ці дані, може ці дані і видалити. На жаль, більше ніхто цього не зробить”, — пояснює представник департаменту охорони здоров’я Донецької обласної державної адміністрації Олександр Педенко. 

Нагадаємо, з 8 листопада в “Дії” запрацював сертифікат про одужання від COVID-19. З цим документом українці можуть відвідувати різні заклади у “жовтій” та “червоній” зонах карантину так само як і вакциновані.

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...