Підтримати
іпотека документи калькулятор
Ілюстративне фото: Depositphotos

Приймати заяви від переселенців на житлову іпотеку під 3% з гранту німецького уряду вже почали. Нижче про те, хто може претендувати на яку суму та за яких умов, як податися та як гроші повертати.   


Про це
повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Кошти на пільгові іпотечні кредити переселенцям надав Україні німецький уряд через свій Банк Розвитку KfW. 17 травня Держмолодьжитло розпочав приймати заяви від ВПО про намір отримати іпотеку, і за перший день отримали понад 450 заяв.

Хто може претендувати та які умови отримання

Пільгову іпотеку можуть отримати люди, які:

—  мають статус внутрішньо переміщеної особи та які не мають власного житла (окрім того, що залишилося на тимчасово окупованих територіях);

— можуть підтвердити свою платоспроможність (тобто, після сплати щомісячного платежу за іпотекою в них має залишатися грошей не менше, ніж прожитковий мінімум на кожного члена родини);  

— згодні дати доступ Держмолодьжитлу до своєї кредитної історії (та/або на передачу інформації до Бюро про кредитний правочин з Держмолодьжитлом);

— внесуть на особистий рахунок мінімум 6% вартості житла.

Не можуть отримати цей кредит переселенці, яким для будівництва чи купівлі житла вже виплатили з держбюджету компенсацію/кредити на пільгових умовах. 

Кредит треба повернути максимум впродовж 20 років, але обов’язково до того як позичальник вийде на пенсію. 

Скільки грошей позичать? 

Гроші в кредит дадуть лише на мінімально необхідну (нормативну) житлову площу. Це 21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена родини + 10,5 кв. метра на сім’ю в цілому. 

Також врахують договірну вартість житла, але не більше граничної. Як саме розраховують граничну вартість житла, можна дізнатись тут

Тому максимальна сума кредиту — це нормативна площа житла, помножена на граничну вартість одного квадратного метра. 

Якщо ж позичальник хоче купити квартиру, дорожчу ніж ця максимальна сума кредиту, він може це зробити. Але доплативши суму, якої не вистачає, з власного гаманця. 

 Як подати заявку на іпотеку від німецького уряду?

Заяву можна подати особисто у регіональних управліннях Держмолодьжитла чи в електронній формі через веб-портал “Дія”. Її внесуть в новий реєстр для отримання пільгової іпотеки. 

Зазначимо, тим переселенцям, які станом на 17 травня 2021 року вже зареєстровані у державному Реєстрі на отримання довгострокового пільгового кредиту на житло (за постановою Кабміну № 980), подавати заявки та документи знову не  треба: вас внесуть автоматично, за вашої мовчазної згоди. Діяти впродовж місяця (до 17 червня) доведеться лише якщо ви проти внесення себе у цей новий Реєстр. Детальніше про це тут.

Аби подати заяву особисто, потрібні такі дані: 

– серія та номер паспорта громадянина України, 

– ІПН заявника та членів його родини (окрім малолітніх дітей),

– обрати регіон, в якому заявник хотів би отримати кредит, 

– довідка ВПО заявника та членів його родини, 

– свої контактні дані (e-mail, номер телефону).

Всі ці дані треба вписати у роздруковану форму заяви, вона за цим посиланням.  


Щоб
подати заявку через веб-портал “Дія”, кроки такі: 

– зайти на портал “Дія” за цим посиланням та авторизуватись в особистому кабінеті (зокрема, можна через Приватбанк чи Ощадбанк);

– обрати пункт “Послуги”, потім “Заява про намір отримати кредит на житло для ВПО”  —  там підтвердити свої дані;

– обрати регіон, в якому ви хочете купити житло;

– вказати дані всіх членів родини, які візьмуть участь в цій програмі. 

Пізніше з усіх отриманих заявок оберуть переможців, результати відбору оприлюднять тут. Потім впродовж 20 днів після оголошення переможців потрібно буде відправити додаткові документи.

Нагадаємо, на цю пільгову програму німецький державний банк розвитку KfW виділив 25,5 млн євро. Цього вистачить, аби у найближчі 2 роки видати кредит приблизно 680 сім’ям або 1768 переселенцям.

Читайте також:


Завантажити ще...