За час проведення операції Об’єднаних сил рятувальники знешкодили на Донбасі майже 34 тисячі вибухонебезпечних предметів, 241 з них – лише за сім останніх днів.
Про це повідомляє штаб ООС.
Небезпечні знахідки забирали з відкритої місцевості, будинків, інфраструктурних об’єктів. Витягали й з води, для цього працює окремий підрозділ. Загалом вже обстежили понад 6,5 тисяч гектарів території та 17,5 тисяч гектарів акваторій.
Нагадаємо, на Донбасі нерідко трапляються випадки, коли мирні мешканці підриваються на вибухівці. Так, 18 січня на окупованій Луганщині чоловік підірвався на вибухівці, коли ловив рибу. Щоб покликати на допомогу, він проповз 150 метрів.
Крім того, цивільні травмуються через власну необережність. 15 січня у тимчасово окупованому Міусинську Луганської області підліток постраждав від вибуху боєприпасу, який приніс з вулиці.
До цього подібна ситуація сталася в селі Шевченко. Там 11 січня чоловік підірвався на боєприпасах у себе вдома. Він знайшов вибухонебезпечні предмети. Один з них вибухнув. 24-річний чоловік загинув на місці.
У жовтні 2019 року на невідомі вибухові пристрої натрапили семеро дітей.
Території Донбасу вважаються найбільш замінованими місцями не тільки в Україні, але й у світі. Через війну на сході, у Донецькій та Луганській областях знаходиться незлічена кількість вибухонебезпечних предметів. За даними ОБСЄ, лише за 5 років війни на Донбасі на мінах підірвалися понад двісті людей. 56 загинули.
Розмінуванням територій на Донбасі займаються рятувальники ДСНС та неурядові організації. Закон, який це передбачає, Верховна Рада прийняла 25 січня. Однак у Закону були й свої недоліки. Через них сапери-волонтери могли б припинити свою діяльність, але пізніше парламент проголосував за поправки до документа.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.