Підтверджені випадки COVID-19 на 09.07.2020:

51 224

В Україні
(1327 померли, 23784 одужали)

748

На підконтрольній Донеччині
(10 померли, 258 одужали)

1319

На непідконтрольній Донеччині
(78 померли, 594 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

Після вступу України в НАТО, на Донбасі потрібні військові заводи альянсу, — замміністра закордонних справ

Анна Сердюк
2019-12-12 16:54

image
Фото: Вільне радіо

Російська агресія зруйнувала значну частину українського Донбасу. Але, після повернення територій, в інфраструктуру всього сходу будуть вкладати кошти. І допомогти Україні грошима зможуть країни-члени НАТО, вважають посадовці МЗС. Наприклад, будуючи свої військові заводи на Донбасі.

 

Про це в інтерв’ю Вільному радіо розповів заступник міністра закордонних справ України Єгор Божок. 

“У нас, ви ж знаєте, на Донбасі дуже серйозний індустріальний потенціал. І ми дуже багато можемо розмістити там виробництва товарів військового призначення, подвійного використання. І тих товарів, які будуть спрямовані на посилення нашої обороноздатності”, — зазначив заступник міністра закордонних справ. 

Заводи країн-членів НАТО на сході — це те, над чим посадовці вже працюють, запевняє Єгор Божок. Для цього Україні не обов’язково вступати в альянс, достатньо партнерства та привабливої пропозиції.  

“Це в наших інтересах створити такі умови, щоби НАТО і ЄС розміщували свою інфраструктуру на східному кордоні України, бо це додаткова гарантія недоторканності нашого Донбасу. Тому що мова буде йти не тільки про наш Донбас, але й про інфраструктуру НАТО”, – додав Божок.

Щоб залучити іноземних виробників військового профілю в Україну, в міноборони планують ввести нову систему закупівель. Коли вона відповідатиме стандартам НАТО, то бізнесмени з інших країн зможуть долучитись до озброєння української армії, або ж забезпечувати їх одягом. Для цього, запевняє Єгор Божок, в країні є великий бюджет на оборону.  

Нагадаємо, в 2020 році на оборону виділять майже 246 млрд грн (з них Міноборони отримає 130 млрд грн, а МВС 93 млрд).

Читайте також:

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: