Питанням реінтеграції окупованих територій знову займатиметься окреме міністерство

Наталя Жукова
2020-01-23 14:15

image
Фото з відкритих джерел

Уряд вирішив створити окреме Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, яке може очолити профільний віцепрем’єр-міністр. Наразі реінтеграцією ТОТ опікується Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.  

Про це заявила голова цього міністерства Оксана Коляда в інтерв’ю Interfax-Україна, однак офіційне рішення про це ще не оприлюднили.  

“Цей напрям потребує окремого відомства і віце-прем’єра. Питання реінтеграції банально не вміщуються у функціонал одного, навіть об’єднаного міністерства. Тут є потреба у міжсекторальному співробітництві”,  — заявила міністерка. 

Голова відомства пояснила, що до кола питань реінтеграції входять проблеми екології, відновлення інфраструктури, освіти на окупованих територіях, соціального захисту, відновлення резидентства осіб, які продовжують проживати в Криму, відновлення права на віросповідання і питань санкційної політики.

За словами Оксани Коляди, зараз підпорядковане їй міністерство вирішує технічні питання як саме відбуватиметься розподіл. 

“Міністерство окупованих територій у тому форматі, яким воно було до нашого об’єднання – це структура, яка працює у режимі гасіння пожеж. Потрібний принципово новий підхід і стратегічне бачення. Потрібно грати на випередження та мислити довготривалими конструкціями”  — зазначила Коляда.

Нагадаємо, наприкінці серпня 2019 депутати Парламенту проголосували за об’єднання двох міністерств  — з питань тимчасово окупованих територій та у справах ветеранів — в одне. Оксана Коляда тоді висловлювалася проти такого об’єднання “через важко поєднувані аудиторії”. 

Зазначимо, що президент Зеленський теж вважає доцільним розділити це міністерство, про що він заявив 17 січня.  

 

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: