В Бахмутській ОТГ на водоймах, де відпочивають люди, хочуть облаштувати рятувальні станції з човнами. Чергові будуть спостерігати за безпекою на воді і в разі необхідності рятувати людей. Однак для цього потрібні офіційно безпечні водойми.
Про це журналісти Вільного радіо дізналися з проєкту “Програми забезпечення мінімально достатнього рівня безпеки населення і території Бахмутської міської об’єднаної територіальної громади від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2021-2026 роки”.
За планами міськради впродовж 6 років витратити 900 тисяч гривень на облаштування рятувальних пунктів на водоймах. Начальник відділу цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Бахмутської міської ради Андрій Скляренко пояснює Вільному радіо, що такі рятувальні пункти — це вимога законодавства. Такі пункти мають бути на кожному офіційно визнаному безпечному місці відпочинку на водоймах.
“В простому розумінні, це човнова станція, де чергує рятувальник. Наприклад, він буде спостерігати, щоб не запливали за буйки, або якщо потрібна якась допомога. Це обов’язкова вимога для організованого місця відпочинку на воді”, — розповідає Вільному радіо Андрій Скляренко.
Однак, таке можуть зробити якщо в Бахмуті з’явиться водойма, яку визнають безпечною для плавання, і міська рада проведе паспортизацію зони відпочинку. Поки таких офіційно визнаних безпечних місць в громаді немає. Але посадовець сподівається, що поки діє програма, то вдасться облаштувати безпечні організовані місця для відпочинку на водоймах в громаді.
Зазначимо, ідея створити рятувальні станції закріплена в цільовій програмі Бахмутської ОТГ на наступні 6 років. На основі цього документу й формують бюджет і вирішують виділяти гроші, чи ні. Тобто деякі пункти з цієї програми можуть виконати не в повному обсязі або взагалі не профінансувати.
Читайте також: