Підтверджені випадки COVID-19 на 02.06.2020:

24 340

В Україні
(727 померли, 10078 одужали)

163

На підконтрольній Донеччині
(4 померли, 98 одужали)

553

На непідконтрольній Донеччині
(20 померли, 144 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА
image

Плюс один: на Донеччині утворили 12-ту ОТГ

|
11 Жовтня 2019

На Донеччині створили Вугледарську міську об`єднану територіальну громаду. 11 жовтня на позачерговій сесії міськради депутати проголосували за її утворення.

 

Таке рішення ухвалили на сесії міської ради Вугледару 11 жовтня.

У рамках децентралізації до Вуглерада долучилися Павлівська і Степненська сільські ради Мар’їнського району.

“Шановні депутати, присутні, давайте поаплодуємо, це дійсно нова віха в житті Вугледара, нова сторінка. Ми з сьогоднішнього дня стаємо центром ОТГ”, — говорить міський голова Андрій Сілич.

Таким чином на Донеччині з’явилася друга ОТГ із центром у місті обласного значення. Утворили її за спрощеною процедурою. Перші вибори в таких громадах можна не проводити, а чекати чергових місцевих виборів. 

Плюс один: на Донеччині утворили 12-ту ОТГ

В рамках цієї процедури, вугледарський міський голова Андрій Сілич залишається на своїй посаді, а його повноваження поширюються на всю об’єднану територіальну громаду.

На засіданні сесії Вугледарської міської ради чинних голів сільрад, які увійшли до складу Вугледарської ОТГ, зробили виконуючими обов’язки старост. Всі в. о. старост отримують свої повноваження на нових посадах з 12 жовтня. За ними зберігаються розмір та умови оплати праці, що були їм встановлені як сільським головам до приєднання.

Загалом у Донецькій області тепер 12 повноцінно утворених об’єднаних територіальних громад. Ще 7 завершили всі процедури і чекають проведення виборів.

Зазначимо, що першою ОТГ, яка була утворена за спрощеною процедурою була Бахмутська. 26 червня в рамках децентралізації об’єдналися населені пункти Бахмут, Опитне, Покровське, Іванівське, Зайцеве, Калинове. З того часу існує Бахмутська об’єднана територіальна громада

Зазначимо, процес створення Бахмутської ОТГ розпочався ще в 2015 році. Влада Бахмута тоді подавала необхідний пакет документів для отримання позитивного висновку від Донецької ОДА, але їх повертали на доопрацювання. І лише в 2019 році Донецька ОДА надала дозвіл на створення Бахмутської ОТГ.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: