“Подарунок” на новий рік: тепер всі українці платитимуть за світло по максимальному тарифу


image
Фото: Бліц-Інфо

Кабінет міністрів вніс зміни до положення про покладання спецобов’язків на електропостачальників. Тепер українці платитимуть по фіксованому тарифу в незалежності скільки вони використали світла.

 

Таке рішення ухвалили на засіданні Кабінету міністрів України у понеділок, 29 жовтня. 

“Проєкт передбачає продовження строку дії ПСО до 31 березня 2021 року спецобов’язків, встановлення з 1 січня фіксованої ціни за 1 кВт/год електричну енергію на рівні 1,68 грн з ПДВ”, – заявив керівник Міненерго Юрій Вітренко.

Для довідки:
ПСО — це покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку електроенергії. Згідно з проєктом учасники мають надавати субсидії на постачання світла. Раніше за ПСО тариф на світло становив 90 копійок, якщо абонент використав менше ніж 100 кВт електроенергії (т.з. пільговий період), та 1,68 грн, якщо використали понад 100 кВт.

Виконуючий обов’язки міністра енергетики України на засіданні Уряду розповів, що скасування пільгового періоду потрібно для того, щоб не було стрімкого підвищення тарифу.

“Термін дії чинного ПСО спливає з 1 січня. Таким чином, у разі неприйняття поданого проєкту постанови, ціна на електроенергію для споживачів буде формуватися на ринкових умовах, що призведе до різкого більш ніж у два з половиною рази зростання тарифу на електричну енергію”, — додав Юрій Вітренко.

Тож, Кабмін також продовжив термін дії спецобов’язків до 31 березня. В.о. міністра енергетики підкреслив, що наразі вони разом з НКРЕКП та іншими учасники ринку електроенергії опрацьовують питання фінансового балансу, щоб не допустити різких зростань тарифів. А вже через 3 дні, з 1 січня 2021 року люди платитимуть за електроенергію за однією ціною.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: