Податися на наступні місцеві вибори коштуватиме учасникам у 40 разів дорожче, ніж на попередні


image
Фото з відкритих джерел

Змінений в грудні виборчий кодекс регулює велику кількість аспектів, одним з яких є розмір застави на виборах. Сума для кандидатів у  президенти та до парламенту залишилася майже незмінною. Однак застава в місцеві ради зросла майже в 40 разів у порівнянні з попередніми місцевими виборами.

Про це повідомляє видання “Чесно”.

Відповідно до нового розрахунку, застава має становити 4 мінімальні зарплати на кожні 10 тисяч виборців. Згідно з попередньою формулою, кандидат мав внести цю ж кількість зарплат, але на кожні 100 тисяч виборців. Це збільшує суму застави в 10 разів.

По-друге, з моменту минулих місцевих виборів, тобто з 2015 року мінімальна заробітна плата в гривневому еквіваленті зросла в 4 рази.

За новою формулою розраховувати свої застави мають кандидати в міські голови в обласних центрах або містах, де мешкає від 90 тисяч виборців. Також ця формула актуальна для партій, місцеві організації яких будуть реєструвати свої списки до облрад та міськрад в обласних центрах, у тому числі в столиці. При цьому, в цих містах має проживати щонайменше 90 тисяч виборців. 

Таке суттєве зростання суми застави має стати підтвердженням спроможності та серйозності учасника виборчого процесу. До того ж, це повинно зменшити кількість технічних кандидатів, яких зазвичай реєструють, щоб “відтягнути” голоси або взяти участь у формуванні виборчих комісій. Однак, це не скасовує того, що учасники, які мають значні кошти, можуть скористатися цією технологією.

За розрахунками аналітиків, найбільшу заставу мають внести кандидати на посаду міського голови Києва – понад 4 мільйони гривень. Найменшою ж є сума для Ужгорода – 170 тисяч гривень. В нинішньому обласному центрі Донеччини Краматорську застава також є однією з мінімальних – 264 тисячі гривень. Ці ж суми актуальні й для реєстрації партійного списку.

Податися на місцеві вибори коштуватиме учасникам у 40 разів дорожче, ніж минулого разу
Зображення: видання “Чесно”
Податися на місцеві вибори коштуватиме учасникам у 40 разів дорожче, ніж минулого разу
Зображення: видання “Чесно”

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: