Від 25 грудня 2024 року в Україні припинили роботу МСЕКи, які до реформи займалися призначенням статусу “людина з інвалідністю” в Україні. Загалом на Донеччині було 8 таких комісій, у яких працювали до 80 людей (частина МСЕКів перемістилася за межі регіону). Розповідаємо, скільки з них погодилися продовжити роботу у системі охорони здоров’я в ролі лікарів-практиків.
Про це повідомляє Вільне радіо з посиланням на дані директора Департаменту охорони здоров’я ДонОВА Володимира Колесника, озвучені на брифінгу 16 січня.
Так, станом на 16 січня, не більше п’яти лікарів розформованих МСЕК Донеччини погодилися перейти працювати на посади лікарів-практиків. Залишитися на своїх старих посадах вони не змогли, адже від 25 грудня в межах реформи встановлення статусу “людина з інвалідністю” українські МСЕКи припинили існування, наразі вони знаходяться на етапі ліквідації.
Донеччина мала загалом вісім МСЕКів, чотири з яких працювали в релокації (бахмутський, маріупольський, покровський та обласний). Станом на 25 грудня безпосередньо на території Донецької області працював тільки один — у Слов’янську.
Загалом у структурі медико-соціальних комісій Донеччини були працевлаштовані до 80 людей (не всі з них були медиками, це також бухгалтерія та технічний персонал). Безпосередньо лікарів у кожному МСЕКу було від трьох до п’яти, стверджує директор Департаменту охорони здоров’я ДонОВА Володимир Колесник.
Нагадаємо, СБУ затримали у Полтаві голову Бахмутської медико-соціальної експертної комісії. Жінка разом з колегами нібито допомагала ухилятися від мобілізації військовозобов’язаним. Зокрема вона, ймовірно, підробляла висновки про інвалідність військовозобов’язаних за 200 тисяч гривень.
Також судять голову обласної медико-соціальної експертної комісії №2 Маріуполя, яку підозрюють у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди, їй обрали запобіжний захід. Під час засідання жінка не визнала своєї провини.