У Слов'янську притягли до відповідальності за булінг
Фото: з відкритих джерел

Правоохоронці Донецької області за 8 місяців склали 13 адмінпротоколів за булінг в школі. У 12 випадках — порушниками були школярі. До відповідальності також притягли вчительку, яка мовчала, що в її класи ображають дитину.

 

З моменту коли вступив в силу закон про покарання за булінг в школі, поліцейські Донецької області зареєстрували 13 адміністративних протоколів. Про це Вільному радіо розповіла начальник відділу ювенальної превенції Донецької області Катерина Шнейдер.

12 порушень були з боку школярів. Неповнолітні кривдники цькували своїх одноліток не тільки в школі, але й в соцмережах. Правоохоронці відносять це до кібербулінгу.

До адміністративної відповідальності притягнули не лише школярів.

“Крім того, до відповідальності було притягнуто вчителя маріупольської школи. Особа знала, що за конфлікти між учнями 7-го класу у її школі”, — розповіла Вільному радіо начальник відділу ювенальної превенції Донецької області Катерина Шнейдер.

Жінка не повідомила про це поліції, а правоохоронці з’ясували це пізніше, коли батьки з дитиною, яку цькували однолітки, звернулись до психолога.

Нагадаємо, в Україні вже діє закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу”. В ньому йдеться про введення самого терміну “булінг”.

Таким чином, в закон внесли термін булінг – моральне, або фізичне насильство, агресія, у будь-якій формі, або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення.

“Булінг тягне за собою штраф від 850 до 1700 гривень. За скоєний вдруге або ж групою осіб – до 3400 гривень або від 40 до 60 годин виправних робіт”, — зауважила Катерина Шнейдер.

Вперше на Донеччині до поліції звернувся студент з коледжу у Слов’янську, якого тривалий час цькував однокурсник. Однак, суд також вирішив не карати кривдника.

А от краматорчанка заплатила державі 850 гривень штрафу за те, що її донька насміхалась над фотографіями своєї однокласниці.


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...