Підтверджені випадки COVID-19 на 06.08.2020:

76 808

В Україні
(1819 померли, 42524 одужали)

940

На підконтрольній Донеччині
(13 померли, 749 одужали)

1914

На непідконтрольній Донеччині
(111 померли, 860 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

Політичним партіям у ВР відшкодували майже пів мільярда з бюджету, — ЦВК

Наталя Жукова
2020-01-29 13:14

image
Фото з відкритих джерел

Партіям, які пройшли у Верховну Раду влітку 2019 року, з державного бюджету повернули витрати на передвиборчу кампанію.  

Про це повідомив рух “Чесно”, посилаючись на дані, отримані в Центральній виборчій комісії. 

Зазначається, що у січні ЦВК отримала кошти з бюджету та перерахувала їх партіям-переможцям. Найбільшу компенсацію отримала партія “Слуга народу” – це майже сто п’ятнадцять мільйонів гривень, а найменшу —  “Опозиційна платформа — За життя” — трохи більше ніж шістдесят мільйонів. Саме стільки ці партії офіційно витратили під час парламентських виборів з виборчого рахунку.

Нагадаємо, норму про відшкодування витрат партіям включили в закон наприкінці 2015 року разом із запровадженням державного фінансування та фінансової звітності для партій. Відповідно до закону, максимальна сума компенсації партіям становить зараз майже триста вісімдесят мільйонів гривень. Тож жодна партія офіційно не витратила навіть третини від встановлених законом лімітів.

Експерти з виборчого права зазначають, що практика відшкодування коштів на агітацію партіям з держбюджету повинна стимулювати партії виводити свої бюджети з тіні. На практиці ж, за словами експертів руху “Чесно”, прозорішою виборча кампанія не стала. Тому що партійні штаби продовжили фінансувати з “сірої каси” армію агітаторів, спостерігачів, членів виборчих комісій, технологів, приховану рекламу в ЗМІ та соцмережах. 

 

Читайте також: 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: