Половина українців підтримують амністію бойовиків заради припинення війни, – результати опитування

Діана Шароді
2019-02-13 18:08

image
Фото з відкритих джерел

Надання повної амністії заради припинення війни на сході України усім учасникам бойових дій проти українських військ вважають неприйнятним 45% жителів Донбасу. Втім решта опитаних не проти такої ідеї.

 

Про це свідчать результати дослідження, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи”.

Соціологи збирали анкети не лише на Донбасі. В інших регіонах України показник “проти” амністії – нижчий.

Так, вважають неприйнятним такий варіант 41% жителів Сходу загалом, 53, 9% жителів Півдня, 68,4% Центральної України. Найвищий рівень несприйняття такого варіанту розвитку подій – на Західній Україні (69,8% опитаних).

Дане дослідження проводили наприкінці грудня 2018 року в усіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитали 2017 повнолітніх респондентів.

Питали і про ставлення до сучасного конфлікту на Сході. Зокрема, 72% громадян України поділяють думку, що нині триває війна України з Росією. Майже 70% громадян України  погоджуються, що заради миру на Донбасі варто йти на компроміси з Росією та самопроголошеними республіками, проте лише 16% згодні на будь-які компроміси. Силовий варіант розв’язання конфлікту  підтримують 17% українців.

Близько половини громадян як загалом в Україні, так і на українському Донбасі віддають перевагу поверненню окупованих територій на довоєнних умовах.

Опитування фінансувалося в рамках проекту МАТРА Посольства Королівства Нідерландів.

Також читайте:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: