Понад 4 тисячі дітей планують примусово евакуювати з Донеччини, — очільник ДонОВА Філашкін
У результаті прийнятого 5 серпня рішення щодо збільшення зони примусової евакуації дітей регіон можуть залишити ще понад 4 тисячі дітей, а також члени їхніх родин та опікуни.
Про це очільник Донецької ОВА Вадим Філашкін повідомив у ефірі телемарафону “Єдині новини”.
У прифронтових населених пунктах, на які 5 серпня поширили дію примусової евакуації дітей, залишаються понад 4 тисячі неповнолітніх. Про це Вадим Філашкін повідомив у ефірі національного телемарафону.
Дітей під час евакуації повинен супроводжувати бодай один із батьків, або ж людина, що згідно з законом виконує опікунські функції. Таким чином, можна пропустити, що регіон найближчим часом у примусовий спосіб покинуть понад 4 тисячі дітей, а також члени їхніх родин та опікуни.
Донеччина, додав Вадим Філашкін, досягла домовленостей щодо приймання переселенців із чотирма іншими регіонами України: Рівненщиною, Закарпаттям, Полтавщиною та Черкащиною. Транзитні хаби вдалося організувати у Дніпропетровській області.
В Україні обговорюють примусову евакуацію всіх цивільних із зони бойових дій
Окрім цього, Вадим Філашкін підтримав позицію віцепрем’єр-міністерки — міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук, яку вона виголосила в ефірі телемарафону в понеділок, 5 серпня. Вона, нагадаємо, заявила, що інколи цивільні жителі, які залишаються у зонах бойових дій, заважають ЗСУ проводити оборону, тому Україні потрібні правові механізми примусової евакуації не лише дітей. І, якщо виникне така необхідність, уряд зможе розробити відповідний законопроєкт.
“Є проблема, коли не вистачає законодавства, і про це наші військові говорили, щоб в примусовий спосіб евакуйовувати доросле населення, а наші військові сьогодні чітко заявили: цивільне населення заважає нашим Силам оборони здійснювати операції, робити ті кроки, які необхідні задля відсічі ворога.
Ворог використовує місцеве населення як живий щит, ворог всіляко заохочує через свої пропагандистські інформаційні вкиди, аби люди залишалися на лінії вогню і тим сами унеможливлювали проведення тих чи інших операцій, які потрібні нашим Збройним силам”, — сказала Ірина Верещук в інтерв’ю Укрінформу.
Також в Україні, згідно з чинним законодавством, поліцейські можуть притягати до кримінальної відповідальності батьків, чиї діти залишаються під обстрілами, адже це можна прекваліфікувати як залишення в небезпеці (стаття 135 ККУ, максимальне покарання — 3 роки тюрми). Про це в інтерв’ю Укрінформу заявила заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко.
Вадим Філашкін додав, що за поточну добу, 7 серпня, Сили оборони України відбили вже 14 російських штурмів у районах Нью-Йорка, Торецька та Північного. У самому Торецьку російських армійців досі немає. Хоч там залишаються близько 3 тисяч цивільних, завозити гуманітарну допомогу жителям міста стає все важче, адже окупанти прострілюють дороги. Аналогічною залишається ситуація і в Часовому Ярі.
Нагадаємо, 5 серпня через погіршення безпекової ситуації у низці прифронтових громад Донеччини примусову евакуацію дітей поширили на додаткові населені пункти регіону. Журналісти Вільного радіо писали, про які міста та села йдеться.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.