Понад 7 тисяч українських військових вважаються зниклими безвісти, — омбудсмен

В офісі уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти нараховують понад 7 тисяч військових, з якими неможливо встановити зв’язок. Більшість із них, ймовірно, у полоні.
Про це повідомляє Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти Олег Котенко в коментарі виданню Суспільне.
“Якщо ми говоримо про військових, то давайте розуміти, хто такі військові. Є ЗСУ, є Нацгвардія, є прикордонники, є СБУ, і це різні інституції. Вони не входять в цифру, яку дає ЗСУ. ЗСУ дає дані про дві тисячі зниклих військових. Наш колцентр має орієнтовно 7200 людей”, — повідомляє Олег Котенко.
За інформацією уповноваженого, більшість зі зниклих безвісти бійців перебувають у полоні росіян.
“Наприклад, полк “Азов” — це Нацгвардія (що підпорядковується МВС, — ред.) і там також є безвісти зниклі. Вони не вийшли на звʼязок з рідними, коли вони вийшли з Азовсталі”, — пояснює Котенко.
Посадовець також наводить приклад військових 1 батальйону 36-ї бригади. Українська влада знає, що їх вивезли в Росію.
“Треба зрозуміти, скільки там є людей. Якщо їх більше сотні, то ми розуміємо, що практично весь батальйон — у полоні. Звʼязку із ними все ще немає, тому вони вважаються безвісти зниклими. Рано чи пізно вони потраплять у список на обмін і вони повернуться додому. Ось це той випадок, коли ми точно знаємо, що безвісти зниклі — живі”, — пояснює уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти Олег Котенко.
Нагадаємо, в Україні працює гаряча лінія щодо пошуку безвісно зниклих людей. Дзвонити можна на номер національної поліції України: 089 420-18-67.
Читайте також:

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас
Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!
Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.
Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!
Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів
