Під час судового слухання щодо обрання запобіжного заходу Павлу Кириленку сторона обвинувачення, зокрема, заявила про додаткові докази незаконного збагачення посадовця. Так, у справі почали фігурувати ключі ще до двох квартир в Ужгороді та листування з колишньою суддею з порадами щодо знищення доказів у справі Кириленка.
Про це повідомили у неурядовій організації “Центр протидії корупції”.
Прокурорка САП, яка на засіданні 15 серпня представляла сторону обвинувачення, заявила, що під час обшуку за місцем проживання Кириленка слідчі знайшли ключі ще до двох квартир в Ужгороді. Про них слідству не було відомо раніше.
Дружина посадовця тоді сказала слідчим, що це нібито ключі від ще двох квартир її матері, однак у реєстрі зареєстровані на іншу людину.
Якщо додати ці квартири до тих семи квартир, про які було відомо слідству на момент оголошення підозри, то вийде, що Кириленка наразі підозрюють у володінні дев’ятьма незадекларованими квартирами. Через це надалі може зрости сума незаконного збагачення, в якому підозрюють ексочільника ДонОВА. Поки вона становить 61,7 млн грн.
Окрім цього, в рамках розслідування слідчі вилучили у колишньої судді Печерського райсуду Києва телефон, на якому нібито є листування щодо кримінальної справи проти Кириленка, яке містить поради щодо знищення доказів.
“Дружина, тесть, теща — змінити телефони на iPhone останньої моделі, встановивши двофакторну аутентифікацію”, “замінити номери телефонів на інші”, “промоніторити й витягнути інформацію з пошти”, “почистити пошту і видалити її”, — наводять у “Центрі протидії корупції” зміст повідомлень, які слідчі нібито знайшли у телефоні колишньої судді.
Ці повідомлення датовані 9 квітня 2024-го. Кримінальне провадження проти Кириленка, нагадаємо, відкрили 22 березня.
Посадовець відмовився коментувати підозру журналістам під час слухання. Його захист просив закрити засідання, а також заявив, що на Кириленка було кілька спроб замахів.
15 серпня Павлу Кириленку не вдалося обрати запобіжний захід (обвинувачення просить тримання під вартою з можливістю вийти під заставу за 121 млн грн), це планують зробити на наступному судовому засіданні по справі, яке заплановане на 20 серпня.
Нагадаємо, посадовця звинувачують у незаконному збагаченні та порушенні правил декларування майна. За версією слідства, він реєстрував нерухомість та елітний транспорт на рідних своєї дружини, щоб приховати незаконно отримані активи. Офіційне розслідування проти Павла Кириленка почали після викриття від журналістів проєкту “Схеми” від Радіо Свобода, яке вийшло у березні 2024-го.