Підтримати
Поранений боєць ЗСУ, який залишався під прицілом бойовиків біля Зайцевого помер, — прокуратура Донеччини
Фото: з відкритих джерел

Прокуратура Донецької області почала розслідування обстрілу бойовиками групи евакуації загиблого біля Зайцевого військового ЗСУ. Правоохоронці зазначають, що поранений військовий, який був у групі евакуації, помер. Однак у штабі ООС з такими висновками поки що не поспішають. Крім того, правоохоронці повідомили вік загиблих та одного травмованого.

 

Про те, що боєць ЗСУ, якого поранили 13 липня під Зайцевим під час евакуації, помер, повідомила прокуратура Донецької області.

В повідомленні зазначають, що правоохоронці вже відкрили кримінальне провадження за статтею “Порушення законів та звичаїв війни, поєднаним з умисним вбивством”. Прокуратура вказує, що військові пішли евакуювати загиблого командира розвідувального взводу, який підірвався на невідомому вибуховому пристрої біля Зайцевого. Проте група потрапила під обстріл, внаслідок якого загинули двоє військових — 40 річний сержант розвідник та 36-річний бойовий медик. Також травмувався 26-річний військовий, якого евакуювали та доставили до лікарні.

Зазначимо, 40-річний сержант й був тим пораненим військовим, якого кинувся рятувати 36-річний бойовий медик, що загинув.

“За наявною в нас інформацією все в нас вірно написано. Вони втрьох пішли туди (за загиблим на міні військовим — ред.). Наразі нам відомо, що двох з них вбито й одного було поранено”, — пояснює Вільному радіо речниця прокуратури Донецької області Анастасія Мєдвєдєва.

В штабі ООС же поки сподіваються, що поранений військовий досі живий.

“Ми не знаємо, звідки ця інформація в прокуратури. В нас якщо бодай є 1% ймовірності, що людина жива, то ми її не загубимо. Ми не можемо поки що підтвердити інформацію, яку прокуратура видає. На даний час в нас такої інформації немає”, — кажуть в пресслужбі штабу ООС.

Нагадаємо, 13 липня вранці біля Зайцевого підірвався військовий ЗСУ. Він загинув на місці. Того ж дня, після 14-ї години штаб ООС отримав від бойовиків підтвердження режиму тиші. 9 людей у складі військових ЗСУ та СЦКК пішли забрати тіло загиблого військового. Однак, попри наданий через ОБСЄ режим тиші та білі позначки на шоломі та бронежилеті, рятувальна група потрапила під обстріл бойовиків.

Один із групи отримав поранення, його кинувся рятувати медик, якого розстріляли ㅡ  він загинув на місці. Інші 7 людей відійшли. СЦКК каже, що не знає, чи живий досі поранений військовий.

Більш детально про хронологію трагічних подій 13 липня ви можете прочитати за посиланням.

Читайте також:


Завантажити ще...