Послуги від “Бахмутської житлової управляючої компанії” подорожчали вдвічі

Тарифи на житлові послуги в багатоквартирних будинках Бахмута, де не утворені ОСББ, зросли в середньому у два рази. Нові розцінки у березні затвердило КП “Бахмутська житлова управляюча компанія”.
Про це Вільному радіо розповів директор комунального підприємства Олександр Бондарєв.
На перерахунок тарифів вплинула інфляція, зростання податків та інші економічні чинники.
За новими розцінками, у деяких будинках житлові послуги стали коштувати трохи більше, ніж 3 грн за м², тоді як мешканці одного з будинків у центрі міста мають платити понад 13 грн. За словами очільника компанії, така різниця пов’язана з різними технічними характеристиками будинків. У середньому ж по Бахмуту вартість житлових послуг коливається між 6 та 8 грн за м².

Змінені тарифи у лютому опублікували в місцевій газеті. На обговорення нових цін бахмутянам дали 10 днів. В результаті до компанії-управителя надійшли звернення від мешканців 32 будинків.
“Ми зібрали з людей зауваження та пропозиції, які в основному стосувалися двох складових. Перша – це санітарне обслуговування території, тобто робота двірників. Люди просили зменшити періодичність прибирань, бо цей пункт складав понад 2 грн за м² на кожний будинок. Тому ми його урізали та сказали людям, що періодичність робіт зменшили. А друга складова – це поточний ремонт. Ми рахували ремонт вікон окремо, ремонт цоколя окремо, ремонт водогону окремо. Це теж виходило близько 2 грн за м² на кожний будинок. Ми її урізали наполовину та написали, що вона має накопичувальний характер”, – пояснює Олександр Бондарєв.
Тобто, поточний ремонт будуть виконувати, відштовхуючись від суми, яка вже є на балансі будинку. Перш, ніж почати ремонт, управляюча компанія має узгодити рішення з мешканцями.
Олександр Бондарєв зазначив, що тариф на ці дві складові знизили навіть для тих будинків, чиї мешканці не зверталися з проханням відкоригувати ціни. Але для тих, хто вказував що конкретно треба змінити, тариф переглянули з урахуванням зауважень. За словами директора компанії-управителя, після перерахунків ціни значно знизилися.
“При цьому за нормою закону мешканці можуть у будь-який час надати цей протокол. З моменту його надання ми можемо відкоригувати ціни, наприклад, з 1 квітня або з 1 травня, тобто в нас ця процедура продовжується. Тим людям, які висловлюють бажання, щоб у них тариф був зменшений, ми розписуємо, на які види робіт або послуг ми можемо його зменшити”, – говорить директор “Бахмутської житлової управляючої компанії”.
Це означає, що з тарифу викреслять певні послуги, які мешканцям не потрібні. Наприклад, якщо вони самотужки згодні прибирати у під’їзді, прибиральниця не буде приходити до цього будинку.
Мешканці, які не задоволені новими цінами, можуть написати колективне звернення до управляючої компанії. Заповнювати його потрібно у формі протоколу, який можна отримати у компанії. Лист треба надіслати на адресу 84500, Донецька обл., м. Бахмут, вул. Соборна, 8 або електронною поштою uprcomgku@gmail.com. Після розгляду звернення КП запропонує варіанти, які дозволять зекономити на послугах, і якщо мешканців це влаштує, тариф переглянуть.
Олександр Бондарєв додав, що зазвичай чим менше поверхів у будинку, тим вищі тарифи, оскільки загальна сума ділиться на кількість квартир.
За останні два місяці бахмутяни стали гірше платити за житлові послуги. Голова компанії пов’язує це з карантином.
“У нас все поламав коронавірус. Якщо у січні в нас відсоток проплати за старим тарифом був 90%, у березні ми отримали платежі за лютий за старим тарифом, і було 70%, а зараз ми маємо платежі за новим тарифом – 30%”, – стверджує Бондарєв.
Читайте також:
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас
Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!
Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.
Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!
Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів
