Пожежа забрала життя літньої мешканки Опитного. Тепер в селищі залишилось 37 стареньких


image
Фото з відкритих джерел

У селищі Опитне стало ще менше жителів. Раніше їх було 38, але 30 листопада не стало Марії Горпинич – жінки, яку мешканці селища й волонтери ласкаво звали “баба Маша”. Її будинок згорів вщент. В ньому була і Марія.

 

Трагедія сталася ймовірно через гасову лампу. Будинок жінки та інших мешканців Опитного вже шостий рік відрізаний від усіх благ цивілізації: світла, газу й води. Пожежників не допустили до селища з міркувань безпеки – в Опитному досі не вщухають бої.

Коли почалась війна, перші снаряди окупантів полетіли надвір баби Маші. Але це не змусило її покинути рідну домівку. Жінка до останнього була незламною і ніколи не занепадала духом. За це її називали “цивільним кіборгом”.

Війна забрала у баби Маші чоловіка і сина. Останній помер в неї на руках від осколкового поранення в голову. Через бої жінка навіть не мала змоги одразу поховати сина як слід. Він тривалий час був похований у воронці від снаряда, який впав на двір.

Одиноку Марію Горпинич підтримували волонтери гуманітарної місії “Проліска”.

“Баба Маша була однією з найстарших людей. Ми познайомилися з нею ще у 2015 році, коли я привіз у селище тверде паливо – вугілля й дрова для опалення на зиму всім мешканцям селища. З того моменту ми регулярно підтримували її. Баба Маша була самотньою жінкою, в неї не залишилось нікого з родичів”, – згадує жінку координатор місії Євген Каплін

Він додав, що на місце трагедії одразу ж виїхав один з працівників “Проліски”. Однак вдіяти нічого не вдалось. Тепер у гуманітарній місії чекають, поки будинок баби Маші дотліє, аби поховати її останки.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: