Підтримати
Правоохоронці розслідують розтрату коштів на реконструкції водогону у Званівській ОТГ (По поличках)
Фото: Вільне радіо

У Званівці ще у 2018 році реконструювали водогін. Для цього з ДФРР та сільського бюджету виділяли понад 10 млн грн. Але вже після виконання робіт помітили розбіжність в документах. Правоохоронці запевняють, що підрядник купував труби дешевше, ніж було вказано в договорі, а голові Званівської ОТГ, який підписував акти, закидають службову недбалість. Що це за справа та кого підозрюють, читайте в матеріалі.

 

Реконструкція водогону

Навесні 2018 року Званівська сільська рада подалася на конкурс в Мінрегіон, щоб отримати фінансування на “Реконструкцію системи водопостачання”. В анотації проєкту зазначали, що санітарний стан водогону був незадовільний, а водопровідні труби в деяких місцях взагалі не придатний для використання, що призводило до втрат води в системі. Цей водогін раніше виглядав ось так.

Правоохоронці розслідують розтрату коштів на реконструкції водогону у Званівській ОТГ (По поличках)

Проєкт Званівської сільської ради виграв фінансування. На проєкт заклали 10,3 мільйона гривень. 85% від суми виділили з Державного фонду регіонального розвитку, інші 15% — з місцевого бюджету.

Згодом Званівська сільська рада оголосила тендер та обрали переможця ТОВ “Гемма”.

Для довідки:
Згідно з даними з Міністерства юстиції України, ця фірма з Дніпропетровщини зареєстрована ще у 1995 році. Власник Геннадій Нікешин. Підприємство займається будівництвом інженерних споруд. Згідно з даними YouControl підприємство немає податкових заборгованостей. З 2015 і до 2020 року фірма виграла тендерів на понад 110 мільйонів гривень.

Згідно з тендерною документацією, підрядник закінчив роботи вчасно. Оновлений водогін з під землі виглядає ось так.

Правоохоронці розслідують розтрату коштів на реконструкції водогону у Званівській ОТГ (По поличках)

Під час робіт навіть виявилося, що 1,1 мільйона гривень з виділених на проєкт — зайві. Тож ці гроші залишилися в бюджеті.

В чому претензія правоохоронців

У 2019 році поліція Бахмута відкрила кримінальну справу через “Привласнення, розтрату коштів в особливо великому розмірі”. В одній з ухвал суду в ЄДРСР журналісти Вільного радіо побачили, що справу відкрили проти підрядника, який робив реконструкцію. Зазначається, що згідно з кошторисом фірма мала закупити труби різного діаметру за 96 та 250 гривень за погонний метр.

А ТОВ “Гемма” закупили матеріали за 62 та 187 гривень відповідно за погонний метр. Тобто купили дешевше, але в самих актах, які віддавали Званівській сільській раді, ціни не змінили. Правоохоронці розцінили це як завдання збитків на майже мільйон гривень.

Судових рішень в цій справі з 2019 року було небагато. Активніше розглядати її почали лише у 2020 році. 

В лютому 2020 року справу поділили на 2. Друга стосується голови Званівської ОТГ Олександра Білицького. Саме він підписував всі договори та акти виконаних робіт. Правоохоронці інкримінують посадовцю “Службову недбалість”, бо Білицький підписав акти, які були складені з порушеннями. Потерпілим в цій справі виступає Званівська ОТГ.

Правоохоронці розслідують розтрату коштів на реконструкції водогону у Званівській ОТГ (По поличках) 1

(Фото: адвокат Олександра Білицького Максим Трофименко)

 

“Прокуратура звернулася до сільської громади, для того, щоб вони визнали себе потерпілою стороною. Депутати зібралися і вирішили, що вони не є потерпілою стороною, адже все добре, вода іде, мешканці задоволені, все добре. І вони відмовили прокуратурі в тому, щоб стати потерпілими. Але прокуратура без них винесла постанову про призначення їх потерпілою стороною”, — каже адвокат Білицького Максим Трофимов.

Олександр Білицький свою провину не визнає, а його адвокат називає справу політично мотивованою. За словами Трофимова, є щонайменше 2 фактори, які доводять невинуватість його клієнта:

  • Очільник Званівської ОТГ не міг знати за якою фактичною ціною підрядник купив труби. Про недотримання кошторису мав попередити підрядник;
  • Підрядник додатково витратився на ділянку водогону, якої не було в кошторисі, тож претензій до нього немає. 

“Коли добудували водогін, виявилося, що проєктант проєкту, кий був затверджений, помилився на 3 км. І Білицький на свою відповідальність домовився із підрядником і вони без всілякого акту, збудували більше, ніж було заплановано. Ми про це будемо зазначати в судовому засіданні, будемо заявляти експертизу і будемо казати, що там збудували більше”, —  каже Трофимов.

Правоохоронці розслідують розтрату коштів на реконструкції водогону у Званівській ОТГ (По поличках)

(Фото: голова Званівської ОТГ Олександр Білицький)

Зазначимо, журналісти Вільного радіо намагалися поспілкуватися з керівником фірми ТОВ “Гемма” Геннадієм Нікешиним. Але за номером, який зазначений в анкеті Міністерства юстиції та договорі на Prozorro, ніхто не відповідає.

Наразі Геннадію Нікешину та Олександру Білицькому правоохоронці вже оголосили про підозру. Якщо провину чоловіків доведуть, то Білицькому загрожує до 5 років, а Нікешину — до 12 років. Наступні засідання відбудуться вже у вересні.

Читайте також:


Завантажити ще...