17 жовтня з полону окупантів повернули волонтерку та правозахисницю Людмилу Пархоменко. Вона допомагала дітям, які жили поряд з лінією розмежування. Жінка пробула у полоні загарбників 3 роки.
Звільнення з полону підтвердила редакторка “Фокус” Тетяна Катриченко.
Людмила Пархоменко (Гусейнова) — жителька окупованого з серпня 2014 року Новоазовська. Вона з 2014 року опікувалась дітьми-сиротами, яким не пощастило жити поряд з лінією розмежування.
Правозахисниця Олександра Матвійчук розповідала Вільному радіо, що Людмила працювала інженером з техніки безпеки на місцевій птахофабриці. Вона збирала та доставляла для дітей-сиріт гуманітарну допомогу в Новоазовський інтернат, бо діти там залишились без жодної підтримки.
“Там, в Новоазовську, просто на лінії фронту знаходиться не розформований інтернат. Його не встигли вивезти, і діти-сироти, напівсироти залишились напризволяще”, — розповідала Олександра Матвійчук.
У школі силами Людмили та волонтерів створили бібліотеку української літератури, придбали комп’ютер, а діти отримували листи підтримки з Києва, Харкова, Львова та Одеси. Правозахисниця змогла домогтися звільнення кількох дітей, яких тримали бойовики як малолітніх злочинців у дорослій психлікарні. Також жінка допомагала оздоровлюватися дітям, у яких виявляли хвороби через погані побутові умови.
Окупанти викрали жінку в селі Приморське Донецької області 9 жовтня 2019 року. Зробили вони це через її волонтерську діяльність.
17 жовтня 2022 року Людмила Пархоменко повернулась додому.
“Три довбані роки і 13 днів – стільки була в полоні, в донецькому СІЗО, моя Людмила Пархоменко, що опікувалася дітьми-сиротами на окупованій території. У 2021-му Люду визнали лауреаткою Національної правозахисної премії – заочно. Премія весь цей час у мене, “на зберіганні”, — написала журналістка Ольга Мусафирова.
Нагадаємо, 17 жовтня провели черговий обмін полоненими між Росією та Україною: додому повернули понад 100 жінок. Серед них 96 військових та 12 цивільних. Зокрема є й жінки, яких загарбники кинули до застінок ще до початку повномасштабного вторгнення. Серед них була і Людмила Гусейнова.
Читайте також: