Сьогодні, 3 серпня, громадські діячі разом з владою намагалися домовитись про компроміс. Такий круглий стіл провели вперше. Влада запевняє: робить все необхідне. Активісти ж не задоволені її діями. Обговорили одразу кілька конфліктів останніх місяців.
Активістів хвилює кілька питань: побудова МАФу (малої архітектурної форми) біля будівлі початку 20 сторіччя та ремонт будівлі колишнього банку взаємного кредиту.
“Я бачила як архітектурні форми жезла Міркурія, були у дуже гарному стані, як їх збивали кувалдою, їх можно було просто заштукатурити. Теж саме стосовно решіток 19 сторіччя, які просто зникли і не повернули.”,- активістка та вчителька Вікторія Бак, очевидець законної руйнації історичної будівлі.
Міськрада каже: “Підрядник звернувся до нас, що не може зберегти первозданний вигляд. Тому було прийняте рішення, зберегти автентичність споруди. Пофарбувати та поштукатурити”.
В місті немає об’єктів культурної спадщини, яких би захищав закон. Тобто історичні будівлі міста, можна реконструювати, обшивати пластиком та металом. Будівлі не мають охоронної зони- біля них можно ставити майже все “що відповідає до законодавства”. Таким чином первозданний вигляд будівель просто ховається за конструкціями з металу.
Активісти обурені такими діями у міськраді, та готові протестувати заради збереження історії міста.
У відповідь в міськраді кажуть, що вони зараз працюють над складанням списку історичних будівель міста:
“Зараз готові документи на 15 будівель міста, які будуть передаватися до обласної ради, щоб зарахувати їх як історичні будівлі місцевого значення”, – говорить заступник міського голови Вікторія Точена. Та кажуть: ”Щоб закон захищав будівлі, потрібні виконати ряд вимог. Перше – щоб облрада затвердила список історичних будівель міста”.
Однак жодних термінів затвердження немає. А йти на умови активістів у міськраді зараз не готові. Тож домовитись не вдалося.
Активісти заявляють: продовжать проводити акції протесту за збереження історичних пам’яток.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.