Підтверджені випадки COVID-19 на 16.07.2020:

56 455

В Україні
(1445 померли, 28931 одужали)

776

На підконтрольній Донеччині
(10 померли, 291 одужали)

1444

На непідконтрольній Донеччині
(87 померли, 675 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

Представники міськради та громадськості зібрались на обговорення питання збереження культурної спадщини міста

admin
2018-08-03 7:43

image

Сьогодні, 3 серпня, громадські діячі разом з владою намагалися домовитись про компроміс. Такий круглий стіл провели вперше. Влада запевняє: робить все необхідне. Активісти ж не задоволені її діями. Обговорили одразу кілька конфліктів останніх місяців.

Активістів хвилює кілька питань: побудова МАФу (малої архітектурної форми) біля будівлі початку 20 сторіччя та ремонт будівлі колишнього банку взаємного кредиту.

“Я бачила як архітектурні форми жезла Міркурія, були у дуже гарному стані, як їх збивали кувалдою, їх можно було просто заштукатурити. Теж саме стосовно решіток 19 сторіччя, які просто зникли і не повернули.”,- активістка та вчителька Вікторія Бак, очевидець законної руйнації історичної будівлі.

Міськрада каже: “Підрядник звернувся до нас, що не може зберегти первозданний вигляд. Тому було прийняте рішення, зберегти автентичність споруди. Пофарбувати та поштукатурити”.

В місті немає об’єктів культурної спадщини, яких би захищав закон. Тобто історичні будівлі міста, можна реконструювати, обшивати пластиком та металом. Будівлі не мають охоронної зони- біля них можно ставити майже все “що відповідає до законодавства”. Таким чином первозданний вигляд будівель просто ховається за конструкціями з металу.

Активісти обурені такими діями у міськраді, та готові протестувати заради збереження історії міста.

У відповідь в міськраді кажуть, що вони зараз працюють над складанням списку історичних будівель міста:

“Зараз готові документи на 15 будівель міста, які будуть передаватися до обласної ради, щоб зарахувати їх як історичні будівлі місцевого значення”, – говорить заступник міського голови Вікторія Точена. Та кажуть: ”Щоб закон захищав будівлі, потрібні виконати ряд вимог. Перше – щоб облрада затвердила список історичних будівель міста”.

Однак жодних термінів затвердження немає. А йти на умови активістів у міськраді зараз не готові. Тож домовитись не вдалося.

Активісти заявляють: продовжать проводити акції протесту за збереження історичних пам’яток.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Допоможіть нам стати кращими
Анонімна анкета
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: