Представники окупантів у ТКГ мають російське громадянство, – Україна


image
Фото з відкритих джерел

У четвер 21 травня відбулось засідання Постійної ради ОБСЄ, яке проходило в онлайн-режимі. Під час переговорів українська сторона показала копії російських паспортів людей, які представляють ОРДЛО на засіданнях ТКГ.

Про це повідомив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк, передає видання “Укрінформ”.

За словами посла, таким вчинком українська сторона хотіла довести, що Росія порушує правила участі у Тристоронній контактній групі. Запрошуючи до переговорів громадян РФ, держава-агресор просуває людей, які не представляють тимчасово окуповані території.

У ході засідання Цимбалюк показав копії внутрішніх та закордонних паспортів Росії, які належать Наталі Ніканоровій та Владиславу Дейнего – “міністрам закордонних справ” “ДНР” та “ЛНР”.

Представники окупантів у ТКГ мають російське громадянство, – Україна

Крім того, іноземні дипломати мали змогу пересвідчитись, що російський паспорт є і у ватажка т.з. “Донецької народної республіки” Дениса Пушиліна.

Представники окупантів у ТКГ мають російське громадянство, – Україна

“У ході засідання українська делегація наголосила, що ці представники тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей, яких запросила російська сторона для участі у ТКГ, не представляють місцевих жителів. Останні можуть бути представлені лише місцевими органами влади, обраними на законних місцевих виборах, організованих відповідно до Конституції України та законодавства України. Росія ж запросила на переговори у Мінськ людей з російськими паспортами, які були приведені до влади не шляхом демократичних та чесних виборів, а з допомогою російської зброї та найманців”, – пояснив голова місії України при ОБСЄ.

Євгеній Цимбалюк додав, що в рамках ТКГ з представниками тимчасово окупованих територій можуть проводити консультації. Однак до них допускатимуть лише місцевих жителів, а не тих, хто представляє окупаційну владу та має паспорт РФ.

Український дипломат нагадав, що склад ТКГ чітко прописаний у першому ж реченні Мінського протоколу: “За результатами розгляду та обговорення пропозицій, внесених учасниками консультацій у Мінську 1 вересня 2014 року, Тристороння контактна група у складі представників України, Російської Федерації та Організації з безпеки та співробітництва у Європі досягла розуміння стосовно необхідності здійснення наступних кроків”. Це означає, що представники окупаційного режиму взагалі не можуть брати участь у Мінських переговорах.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: