Сьогодні на Донбасі з 7 КПВВ працювали 2: “Станиця Луганська” та “Новотроїцьке”.
Кадр: YouTube/Державна прикордонна служба України

Сьогодні на Донбасі з 7 КПВВ працювали 2: “Станиця Луганська” та “Новотроїцьке”.

 

КПВВ “Новотроїцьке”

Перетнути лінію розмежування через цей пункт пропуску сьогодні можна було з 08:00 до 16:00, як і на всіх КПВВ на Донбасі. Перетнути “Новотроїцьке” можна як пішки, так і на транспорті.

Зазначимо, представники незаконних збройних формувань розблокували дзеркальний блокпост “Оленівка” на один день. Наступний раз вони відкриють його тільки у понеділок, 16 серпня. В інші дні тижня цей пункт пропуску залишається заблокованим.

За день на підконтрольну частину Донеччини перетнули 271 людина та 45 автівок. На непідконтрольну частину регіону —  295 людей та 49 автівок.

Кожного дня на КПВВ чергують представники БФ “Право на захист”. Якщо у вас виникають питання щодо перетину, звернутися з ними можна до правозахисників як безпосередньо на пункті пропуску, так і за телефонами:

  • (099) 507 50 90
  • (068) 507 50 90
  • (093) 507 50 90

Як розповіла журналістам Вільного радіо представниця БФ “Право на захист” Олена, за день представники незаконних збройних формувань відмовили в перетині 5 людям. 3 з них — безпідставно. 

Близько 15 години на підконтрольну територію повернувся чоловік, який їхав разом із братом на непідконтрольну територію. В нього були оформлені всі необхідні документи та дозвіл від представників окупаційної влади. Однак при перетині блокпосту “Оленівка” йому відмовили у в’їзді. Українські прикордонники пропустили його назад. 

Також представники незаконних збройних формувань відмовили жінці, яка їхала на непідконтрольну територію разом із 15-річним сином. Вони отримали підтвердження, що саме 13 серпня їх мають пропустити, однак своїх обіцянок представники окупаційної влади не виконали, аргументуючи тим, що родини немає у списках. Жінка була вимушена повертатися вже після зачинення КПВВ. Українські прикордонники безперешкодно пропустили родину.   

Нагадаємо, на КПВВ Донбасу знов повернули обов’язкове встановлення державного додатка “Вдома” для контролю самоізоляції. Тому при перетині пункту пропуску слід мати сучасний смартфон, адже в іншому випадку перетнути пункт пропуску не вдасться. Однак не всім вдається це зробити. По допомогу благодійників звернулися близько 85 людей.  

Протягом дня на КПВВ експрес-тестування на коронавірус зробили 201 людина. На обсервацію до спеціально відведених на це закладів поїхали 5 людей. 

Зазначимо, представники т.з. “ДНР” випускають з ОРДО лише тих, у кого є прописка на підконтрольній території, а впускають тільки за попереднім узгодженням у т.з. “міжвідомчому штабі ДНР”.

КПВВ “Станиця Луганська”

Контрольний пункт на Луганщині працює за єдиним для всіх КПВВ графіком: з 08:00 до 16:00. Тут пропускають тільки пішоходів.

Сьогодні по допомогу благодійників на КПВВ “Станиця Луганська” звернулися 23 людини, в яких виникли проблеми з перепустками. 12 з ним вдалося оформити перепустки в прискореному режимі. 

Однією з них була жінка, яка їхала з Запоріжжя на непідконтрольну територію доглядати за хворим батьком. При перетині КПВВ з’ясувалось, що її електронна перепустка відсутня у базі. Благодійники допомогли жінці надіслати електрону заявку та документи, які підтверджують хворобу батька, до координаційної групи. Протягом дня перепутку оформили та жінка змогла проїхати далі.

Також у деяких людей виникали проблеми із встановленням державного додатка “Вдома”. З цією проблемою до благодійників звернулися 38 людей.

Протягом дня на КПВВ зробили 158 експрес-тестів на коронавірус.

Зазначимо, відповідно до нових правил, представники окупаційної влади дозволяють мешканцям окупованої Луганщини перетнути лінію зіткнення в обидва боки лише раз на місяць. Ті, хто прописані на підконтрольній території, можуть проїхати лише за списками.

[banner_roz4]

Коли запрацюють усі КПВВ Донбасу

Уздовж лінії розмежування є ще 5 контрольно-пропускних пунктів, які досі залишаються без руху, бо представники т.з. “ЛДНР” блокують там пропуск. Це КПВВ “Щастя” та “Золоте” на Луганщині, а також “Мар’їнка”, “Гнутове” та “Майорське” у Донецькій області. Коли вони відновлять роботу — наразі невідомо.

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...