Підтверджені випадки COVID-19 на 15.07.2020:

55 607

В Україні
(1427 померли, 28131 одужали)

767

На підконтрольній Донеччині
(10 померли, 285 одужали)

1426

На непідконтрольній Донеччині
(84 померли, 661 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

Президент поновив повноваження ще трьох суддів з Донеччини


image
Фото з відкритих джерел

Президент України Володимир Зеленський перепризначив трьох суддів місцевих судів Донецької області. Дві з них вершитимуть правосуддя в Бахмуті. Інформацію про них читайте далі.

 

17 жовтня голова держави підписав указ про призначення 41 судді, троє з яких –  з Донецької області. 

Оксану Лапченко та Наталю Фролову призначили на посади суддів Артемівського міськрайоного суду. Дмитро Козлов займе аналогічну посаду в Орджонікідзевському районному суді Маріуполя.

За інформацією порталу судової влади, вони і раніше працювали суддями в цих державних установах.

Для довідки: згідно з законодавством, судді, які були призначені на 5 років або яких обрали суддею безстроково до 30 вересня 2016 року, коли був прийнятий Закон “Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)”, мають проходити кваліфікаційне оцінювання. Їх оцінює Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККСУ). Якщо суддя набирає достатню кількість балів на іспиті та співбесіді, то він чекає коли президент України поновить його на посаді своїм Указом.

У судді Оксани Лапченко повноваження закінчились 18 жовтня 2018 року, а у Наталі Фролової  – 2 листопада того ж року. Тобто, на поновлення повноважень вони чекали рік.

“Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів про відповідність займаній посаді за результатами кваліфікаційного оцінювання стосовно Лапченко винесено 27 липня 2019 року і стосовно Фролової  – 22 липня 2019 року”, – повідомляє речниця Артемівського міськрайонного суду Оксана Ужакова.

Минулого місяця Володимир Зеленський підписав указ, яким призначив Ольгу Конопленко суддею Артемівського міськрайонного суду. Таким чином, у Бахмуті наразі працює 9 суддів із повноваженнями.

Оксана Павленко, нині Лапченко зареєстрована в місті Богодухові Харківської області. За 2017 рік вона задекларувала житловий будинок площею 116,7 м2 та автомобіль Hyundai Getz за 60 тисяч гривень.

Однак потім жінка змінила прізвище на Лапченко, а в декларації за 2018 рік відбулись суттєві зміни. Там з’явились 2 будинки площею 100,8 м2  та 213,2 м2 в тому ж Богодухові, які були придбані в 2001 році. Власником вказаний батько Оксани Микола Павленко. 2 квартири в Бахмуті та будинок в Макіївці декларує родина Лапченків. Однак власного житла у судді немає.

Автомобіль у жінки залишився, а ще один, Honda Accord, декларує Любов Лапченко.

За 2018 рік ця суддя отримала заробітну плату 274,8 тисяч гривень. Її чоловік Павло Лапченко, прокурор Артемівської місцевої прокуратури, декларує заробітну плату 352,5 тисячі гривень. Він також зберігає готівкою 4 тисячі доларів США.

У родини судді та прокурора є борг за кредитним лімітом від 400 гривень до півтори тисячі гривень. Також суддя Оксана Лапченко декларує сплачений кредит у Приватбанку майже 43,8 тисяч гривень.

У Наталі Фролової є чоловік та донька. Її чоловік декларує 4 квартири, 3 з яких в Горлівці та 1 в Добропіллі. У жінки ж є квартира в Бахмуті, записана на неї, та ще одна, зареєстрована на громадянку Олену Стародубцеву.

Автомобіля у судді або її чоловіка немає.

За 2018 рік Наталя Фролова отримала зарплату в розмірі 232,2 тисячі гривень. Її чоловік працює на заводі “Сініат”, та за минулий рік отримав заробітну плату менше 50 тисяч гривень.

Нагадаємо, журналісти Вільного радіо проаналізували скарги суддів Донецької області до Вищої ради правосуддя за 7 місяців 2019 року та найбільш нетипові зібрали в один матеріал.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Допоможіть нам стати кращими
Анонімна анкета
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: