Президент представив нового міністра оборони України


image
Фото з відкритих джерел

11 березня президент України Володимир Зеленський офіційно представив нового міністра оборони. Відомство очолить генерал-лейтенант у відставці, колишній заступник командувача Сухопутних військ Андрій Таран.

Представлення відбулося в оборонному відомстві. 

Голова держави підкреслив, що армія має поважати міністра оборони. І оскільки в Україні триває війна, на цю посаду він обрав військового.

“Я проводив багато консультацій разом з начальником генштабу. Тому я хочу сказати, що новий міністр оборони – це і моя відповідальність, і відповідальність начальника генштабу”, – говорить президент.

Зазначимо, відповідно до Закону про національну безпеку, міністр оборони має бути цивільною людиною. Такі ж стандарти є у НАТО, які Україна погодилася впроваджувати. Але формально Таран генерал-лейтенант у відставці, тож вважається цивільним. 

За словами Зеленського, пріоритетом роботи міністра оборони має бути забезпечення високої обороноздатності країни.

“В першу чергу, основу будь-якої армії складають саме люди. А тому всі стратегії оборонного відомства мають бути людиноцентричними. Мова про гідне забезпечення наших військових сучасним та ефективним озброєнням, підвищення рівня підготовки, посилення соціального захисту людей у погонах”, – каже Зеленський.

Новопризначений міністр оборони заявив, що серед його пріоритетів буде переозброєння української армії.

“Збройні сили потребують технологічної модернізації, переходу на сучасні системи озброєння з використанням новітніх технологій. Необхідна програма розвитку озброєнь, а не безсистемна закупівля для латання старих дірок”, – каже Андрій Таран.

Крім того, за його словами, необхідно підвищувати рівень кваліфікації українських військових. Для цього Міністерство оборони має тісно співпрацювати з військовим керівництвом Збройних сил.

Андрій Таран додав, що особливу увагу буде приділяти соціальному забезпеченню військових. Для цього необхідно впровадити “мотиваційний пакет”, який буде заохочувати українців йти в армію.

“Він має передбачати забезпечення військовослужбовців та їхніх родин житлом, гідне грошове забезпечення, пріоритетне право вступу до навчальних закладів, безкоштовну освіту, забезпечення якісними медичними послугами і гарантії при звільненні з військової служби”, – пояснює новий міністр оборони.

Для довідки:
Андрій Таран, 65 років

Ще за радянських часів навчався у Київському вищому зенітному ракетному училищі за спеціальністю “Військовий інженер-радіотехник”. Згодом  проходив військову службу в армії СРСР. Командував зенітно-ракетним полком. 

З початку 1990-х років служив у центральному апараті міноборони України, пізніше – в армійській розвідці.

В середині 1990-х закінчив Академію національної оборони США за спеціальністю “Стратегія національних ресурсів”.

У 1999-2004 роках був військовим аташе при посольстві України у США. У 2011-2014 роках представляв міноборони України в ООН.

У 2008 році нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

У 2015 році засідав у робочій підгрупі з питань безпеки у Тристоронні контактній групі у Мінську. У тому ж році його призначили на посаду першого заступника командувача Сухопутних військ ЗСУ.

У 2015-2016 роках очолював українську сторону СЦКК. Виїжджав на передову разом з представниками ОБСЄ, щоб фіксувати випадки порушення перемир’я.

У 2016 році звільнений у запас, оскільки досяг граничного віку служби.

Нагадаємо, 4 березня на позачерговому засіданні Верховна Рада України звільнила попередній Уряд. Зміни торкнулись майже кожного міністерства. Так, 10 березня у міністерстві енергетики також змінився очільник. Ним став ексменеджер ДТЕК Віталій Шубін.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: