Президент: влада відмовиться від формули Штайнмаєра, якщо не поверне контроль над окупованим Донбасом


image
Фото з відкритих джерел

Володимир Зеленський під час прес-марафону заявив, що шукатиме інші варіанти врегулювання ситуації на сході України, якщо формула Штайнмаєра не допоможе повернути тимчасово окуповані території.

 

“Якщо ми не зможемо в цілому знайти діалог, якого дійсно не було, якщо я відчую, що в “нормандському форматі” не буде діалогу, діла не буде. Я це відкрито скажу на “нормандському форматі”. Якщо я відчую, що ми дійсно всі готові щось робити для того, щоб припинити війну, ми будемо це робити і будемо говорити про формат виведення військ і таке інше і йти по цьому формату. Якщо буде йтися, що ми ніяк не зможемо контролювати ні вибори, ні наш кордон, я повернусь до вас, і ми найближчим часом не будемо йти при всій цій владі по цьому сценарію і будемо шукати інші варіанти”,  – розповів голова держави.

Для довідки:
Формулу Штайнмайера три роки тому запропонував тодішній міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр. Вона передбачає проведення виборів на тимчасово окупованих територіях Донбасу у відповідності до українського законодавства. Спостерігати за виборами може тільки ОБСЄ. Організація має зробити висновок: чи були вибори чесними і чи відповідають вони європейським стандартам. В разі підтвердження цього, Донбас автоматично має отримати особливий статус. Що передбачатиме цей статус наразі не відомо і має бути визначено окремим законом.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України погодився на “формулу Штайнмаєра”.

Додамо, у представництві НАТО схвалили зусилля, спрямовані на виконання Мінських домовленостей. У тому числі – погодження формули Штайнмаєра.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: