Законопроєкт, сподівається президент, дозволить отримувати українське громадянство як друге принаймні етнічним українцям за кордоном, їхнім нащадкам та іноземним добровольцям, які стали на захист України.

 

Про це президент Володимир Зеленський повідомив у зверненні з нагоди Дня Соборності України.

Законопроєкт, який дозволить згодом запровадити інститут множинного громадянства в Україні, президент пообіцяв внести до Верховної Ради сьогодні, 22 січня. Якщо ініціативу підтримають при голосуваннях, вона дасть змогу надавати українське громадянство всім етнічним українцям та їхнім нащадкам у всіх країнах світу, окрім Російської Федерації, сказав Володимир Зеленський.

“Всі, хто в періоди різних хвиль еміграції вимушено залишив рідну землю, опинившись у Європі, США, Канаді, країнах Азії, Латинської Америки. Всі, хто допомагає нам попри сотні й тисячі кілометрів від рідної землі [зможуть отримати українське громадянство як друге]”, — зазначив президент.

Окрім етнічних українців та їхніх нащадків, отримати українське громадянство як друге зможуть іноземні добровольці, які боронять Україну.

Для довідки:
Наразі в Україні діє принцип єдиного громадянства. Тобто людина, яка має громадянство України та ще якоїсь держави, у правовому полі України визнається виключно як громадянин України. Окрім цього, громадянина України, який добровільно отримав паспорт іншої держави, формально мають право позбавити громадянства України.

Президент підписав указ “Про історично населені українцями території Російської Федерації”

У документі Кабміну постановляється розробити план дій щодо збереження національної ідентичності українців у Росії. У першу чергу це стосується найбільш заселених українцями регіонів країни-агресорки: Кубані, Стародубщини, Північної та Східної Слобожанщини в межах сучасних Краснодарського краю, Білгородської, Брянської, Воронезької, Курської та Ростовської областей.

Документ передбачає також збір доказів щодо насильницької асиміляції українців у Росії, протидію російській дезінформації щодо таких людей, розвиток взаємозв’язків між українцями та “поневоленими народами Росії”, видавництво матеріалів про історію українців у Росії, а також висвітлення у державних підручниках “правдивої історії етнічних українців на історично населених ними землях у межах Російської Федерації”. 

“Це (описаний указ, — ред.) повернення правди про історичне минуле заради українського майбутнього”, — додав президент.

Нагадаємо, сьогодні, 22 січня, відзначають День Соборності України. Традиційно цього дня українці утворюють символічний ланцюг злуки. Його присвячують об’єднанню УНР і ЗУНР у 1919 році. Через загрозу обстрілів у 2024 році традиційний флешмоб організовують онлайн. Як долучитися до ініціативи — читайте у матеріалі


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...