Законопроєкт дозволить Міністерству освіти принаймні частково визнавати освіту, отриману в окупації. Для цього охочим доведеться пройти незалежне тестування на підконтрольній українському уряду території. Втім, новий закон містить і обмеження стосовно доступних для легалізації освітніх напрямків та рівнів.
Законопроєкт №9591 президент України підписав 21 грудня, йдеться у картці документа на офіційному порталі Верховної Ради.
Аби результати навчання в окупації визнала офіційна українська система освіти, охочим доведеться проходити відповідне тестування на підконтрольній українському уряду території. За результатами цієї перевірки держава зможе:
Втім, у новому законі прописані й обмеження. Підтвердити в Україні можна буде не всі освітні рівні та напрямки, а лише ті, які затвердить згодом Кабмін. Також підтвердити другий (магістерський) рівень освіти за допомогою атестації в Україні зможуть лише люди з медичного, фармацевтичного та ветеринарного напрямів підготовки. Підтвердити третій (освітньо-науковий та освітньо-творчий) рівень освіти не дозволять нікому, тут пропонують тільки перенавчання.
Нагадаємо, Верховна Рада підтримала законопроєкт про визнання освіти, отриманої в окупації, 21 листопада 2023 року. Тоді за нього проголосували 264 народних обранців, зокрема, й чотири депутати з Донеччини: Муса Магомедов, Євген Яковенко, Володимир Мороз та Валерій Гнатенко.
Раніше Вільне радіо писало, що з 1 вересня 2024 року МОН сподівається залишити бюджетну форму в класичному розумінні у закладах вищої освіти України лише для частини спеціальностей, які держава визначить найбільш необхідними.