Передісторія: 3 червня нардепи ухвалили Закон, який повертав тюремне ув’язнення за брехню в декларації, скасоване Конституційним судом України восени. Проте під час розгляду документа у Верховній Раді депутати внесли зміни в закон та дозволили собі переписувати дороге майно на родичів і не показувати його у своїх деклараціях, пояснюючи це тим, що нібито родич “не подав інформацію в будь-якій формі” про цю власність. І за це декларант не ніс жодної відповідальності.
Того ж дня представники НАБУ та НАЗК опублікували спільне звернення до президента, в якому закликали гаранта ветувати цей закон “…оскільки цей документ спотворює ідею е-декларування як інструменту підзвітності суспільству та фактично надає індульгенцію на безкарність за зловживання задля набуття незаконних статків”.
Тож підписувати цей закон президент не став. Натомість відправив документ до парламенту зі своїми пропозиціями.
“Кримінальна відповідальність за недостовірне декларування відомостей має бути достатньо суворою та передбачати можливість призначення покарання у вигляді позбавлення волі”, – повідомляють в Офісі президента.
Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів
Чи здатна ООН об’єднати Україну? Від редакції: "Блакитні каски" в Україні. 16-18 лютого 2018 року в Мюнхені відбулася чергова конференція з політики безпеки. На цій…