Президент замінив керівника Об’єднаних сил, ЗСУ, Генштабу та служби розвідки. Що про них відомо
Фото: Українська правда
string(43) "Фото: Українська правда"

Розповідаємо біографії нових високопосадовців армії.

 

Командувач Об’єднаних сил

Про посаду. Командувач Об’єднаних сил керує операцією Об’єднаних сил, яка проходить по всій території Донецької та Луганської областей, в рамках якої військові стримують російську агресію. ООС прийшла у 2018 році на заміну Антитерористичної операції (АТО).

Хто був. З приходом Володимира Зеленського до влади, Об’єднані сили очолював Володимир Кравченко, який до цього командував оперативно-тактичним угруповуванням “Північ”. Більше про нього ми писали в нашому матеріалі. Але 28 липня цього року президент України підписав указ про звільнення Кравченка з посади командувача. Натомість іншим указом призначив на цю посаду Олександра Павлюка.

Президент замінив керівника Об’єднаних сил, ЗСУ, Генштабу та служби розвідки. Що про них відомо

Хто став. Як повідомляє видання “Новинарня”, Олександру Павлюку 50 років. Його військова кар’єра почалась ще в Радянській армії, коли військовий служив там як командир танкового взводу. Потім він служив у танковому полку на Житомирщині, став командиром танкового батальйону, а згодом став заступником командира однієї з бригад. У 2006-2007 роках Павлюк був командиром українських миротворчих військ в Косово, а також начальником штабу 30-ї бригади.

З 2010 по 2015 рік військовий став командиром 24-ї ОМБР ім. Данила Галицького. В серпні 2015 року отримав перше генеральське звання. А у серпні 2018 року став генералом-майором.

З 2017 року обіймав посаду командувача військами оперативного командування “Захід”. А влітку 2020 року Олександр Павлюк став командувачем підготовки Командування сухопутних військ Збройних сил України. 

Начальник Генерального штабу Збройних сил України

Про посаду. Генеральний штаб Збройних Сил України — головний військовий орган з планування оборони держави, управління застосуванням Збройних Сил України, координації та контролю за виконанням завдань у сфері оборони іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями.

Хто був. Ще навесні 2020 року Володимир Зеленський призначив на посаду начальника Генштабу ЗСУ Сергія Корнійчука. Чоловік пробув на посаді трохи більше року. 28 липня президент звільнив його і призначив Сергія Шапталу

Президент замінив керівника Об’єднаних сил, ЗСУ, Генштабу та служби розвідки. Що про них відомо

Хто став. В нашому матеріалі ми писали, що Сергій Шаптала брав участь у боях за Дебальцеве. Він був командувачем 128-ї гірсько-штурмової бригади. Коли почались активні бої, Сергій Шаптала ініціював та командував виходом з котла. Видання “Мілітарний” пише, що за дії Шаптали під час боїв під Дебальцевим, його нагородили званням Героя України.

Читайте також:  Росія отримала першу відмову від ЄСПЛ щодо скарги проти України. 

З 2017 по 2020 рік чоловік був першим заступником командувача військ оперативного командування “Південь”, а потім став керівником ОТУ “Захід”.

Головнокомандувач Збройних сил України

Про посаду. Головнокомандувач ЗСУ через Генеральний штаб ЗСУ керує всіма збройними силами української армії. Військовому на цій посаді підпорядковуються сухопутні, повітряні, морські, десантні війська та сили спеціальних операцій. Головнокомандувач організовує роботу та може розгорнути військові сили для оборони держави. 

Хто був. До 27 липня головнокомандувачем ЗСУ був Руслан Хомчак. Про нього ми писали в цьому матеріалі. Та президент України звільнив Хомчака, і поставив на посаду головнокомандувача — Валерія Залужного.

Президент замінив керівника Об’єднаних сил, ЗСУ, Генштабу та служби розвідки. Що про них відомо

Хто став. BBC News | Україна  повідомляє, що Валерій Залужний у 1990-х роках навчався в Одеському вищому об’єднаному командному училищі. В ті ж роки він служив в ЗСУ в різних амплуа: був командиром взводу та навіть командиром батальйону.

Згодом Валерій Залужний став начальником штабу 24-ї бригади, а у 2009 році — командиром 51-ї механізованої бригади. У серпні 2017 року Залужний отримав звання генерал-майора. А в грудні 2019 року став командувачем Оперативного командування “Північ”. 

Звільнений командувач десантників 

Володимир Зеленський звільнив з посади командувача Десантно-штурмових військ Збройних сил України Євгена Мойсюка. Військовий керував десантниками в армії з 2019 року.

Хомчак в РНБО

Про РНБО. Рада національної безпеки — це орган, який координує та контролює роботу органів виконавчої влади у сфері нацбезпеки та оборони. РНБО розглядає та ініціює питання, наприклад, ввести воєнний стан чи особливий статус, запровадити санкції проти людей чи підприємств, які загрожують національній безпеці України. Але остаточно рішення ухвалює президент, якому і подають пропозиції з РНБО.

Читайте також: У військовому госпіталі в Часів Ярі з’явилося нове обладнання для дослідження шлунку (ФОТО).

Вже ексголовнокомандувача ЗСУ Руслана Хомчака президент України призначив першим заступником секретаря Ради національної безпеки і оборони України. Тим самим Хомчак на цій посаді замінив свого попередника Михайла Коваля.

Також, до складу РНБО президент України ввів і нового головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

Служба зовнішньої розвідки України

Про службу розвідки. Служба зовнішньої розвідки України — це державний орган, який здійснює розвідку у політичній, економічній військово-технічній, науково-технічній, інформаційній та екологічній сферах.

Хто був. 23 липня президент України звільнив Валерій Кондратюка з посади голови розвідки, та призначив нового очільника структури — Олександра Литвиненка

Президент замінив керівника Об’єднаних сил, ЗСУ, Генштабу та служби розвідки. Що про них відомо

Хто став. Литвиненко ще у 1994 році став головним спеціалістів головного урядового зв’язку СБУ.

До цього він закінчив інститут криптографії, зв’язку та інформатики Академії Федеральної служби контррозвідки Росії.

Потім він перейшов працювати у Національний інститут стратегічних досліджень, де був першим заступником директора. У 2014 році Олександр Литвиненко став заступником секретаря Ради національної безпеки і оборони України, де працював до 2019 року. Після цього і до призначення головою служби розвідки він знову працював у Національному інституті стратегічних досліджень, де був директором.

Заступник голови розвідки. Президент України також призначив і нового заступника Голови служби зовнішньої розвідки України. Ним став Олег Сінайко

Олег Сінайко став заступником служби розвідки

Фото: Олег Сінайко/Національний інститут стратегічних досліджень

Як повідомляє “Гордон” Сінайко до цього працював начальником департаменту інформаційно-аналітичного забезпечення СБУ, а потім працював в апараті РНБО та в Національному інституті стратегічних досліджень.

***

Пресслужба Офісу президента України Володимира Зеленського опублікувала пояснення про кадрові зміни в українській армії. Голова держави зазначив, що хоче бачити більш ефективну та системну роботу нових керівників.

“Зараз у світі відбувається стрімка трансформація сил і засобів для ведення війни. Наші військові мають бути готові до максимально ефективного виконання завдань у будь-яких умовах. Після проведених ротацій та заміни командирів і керівників як в армії, так і в Міністерстві оборони очікую системнішої роботи та розуміння кожним бійцем нашої армії перспективи розвитку Збройних Сил загалом”, — зазначив президент України Володимир Зеленський.

Нагадаємо, 27 липня минув рік, як на Донбасі ввели велике “перемир’я”, яке по факту бойовики порушують щодня. Більше про рік ми розповідали в нашому матеріалі: “Перемир’я” на Донбасі триває вже рік: різна статистика від журналістів та влади.  

Читайте також: 


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...