Президент Зеленський пояснив, чому цьогоріч не буде виборів в ОРДЛО


image
Фото з відкритих джерел

Восени українці обиратимуть місцевих голів та депутатів. Однак на тимчасово окупованих територіях вибори не відбудуться. Серед причин скасування – низький рівень безпеки та неможливість контролювати виборчий процес.

 

Про це президент України Володимир Зеленський розповів в інтерв’ю виданню Politico Europe.

За словами президента, він вже обговорював питання про цьогорічні вибори з лідерами європейських держав. Однією з причин, чому на тимчасово окупованих територіях наразі не можна обирати місцеву владу, голова України називає неможливість спостерігати за процедурою.

“Я казав і Президенту Макрону, і канцлеру Німеччини Меркель, і Президенту Путіну, що в нас не буде там спостерігачів, якщо не буде кордону (під нашим контролем) і ми не зможемо контролювати перебіг виборів. Ніхто із західних спостерігачів не зможе туди приїхати. Тому вибори відкритими там не будуть ніколи. З точки зору безпекової ситуації – не буде вільного доступу для всіх партій. А це те, що має бути, – має бути вільний вибір народу України”, – каже Зеленський.

Крім того, українська влада не зможе гарантувати безпеку під час голосування в окупованих районах Донбасу.

“Не працюватиме правоохоронна система. Ми не знаємо, що буде відбуватися, якщо не буде (контрольованого Україною, – ред.) кордону між Україною та Росією. Кордон України має контролювати саме українська влада”, – зазначає президент.

Він додав, що забезпечити стабільну ситуацію на непідконтрольному сході може дотримання Мінських зобов’язань. Водночас голова держави зізнався, що цей формат засідань його не влаштовує.

“Я особисто незадоволений тим форматом «Мінська» й послідовністю та формулюванням деяких пунктів, які були підписані. Я особисто повністю незадоволений саме складом цього формату. Але це єдиний формат, у якому ми сьогодні працюємо. Щоб був діалог, який, я впевнений, приведе до повернення територіальної цілісності”, – розповідає президент України.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: