Президент Зеленський вніс до ВРУ законопроєкт про множинне громадянство: що він пропонує
Ця законодавча ініціатива, зокрема, спрощує отримання громадянства іноземцями, які проходять чи проходили службу в Силах оборони України.
Про це йдеться у картці законопроєкту під номером 11469, що розміщений на офіційному сайті Верховної Ради.
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №11469, який передбачає легалізацію множинного громадянства в Україні. У пояснювальній записці до цієї ініціативи йдеться, що вона ставить за мету створення умов для повернення в Україну людей, які її вимушено покинули через війну, а також збереження в них українського громадянства. Окрім цього, законопроєкт у разі ухвалення може допомогти деяким іноземцям та людям без громадянства в отриманні українського. Автором ініціативи є президент Володимир Зеленський.
Законопроєкт пропонує визнавати множинне громадянство:
- під час народження дитини за кордоном, яка може отримати й українське громадянство, і громадянство країни, де народилася;
- коли дитина з українським громадянством набуває громадянства батьків-іноземців, які її всиновлюють;
- коли громадяни України автоматично набувають другого громадянства після одруження;
- коли громадяни України, які досягли повноліття, автоматично набувають іншого громадянства внаслідок застосування законодавства про громадянство іноземної держави, якщо ці люди не отримали документ, який підтверджує наявність у них громадянства іншої держави;
- коли іноземці-громадяни інших держав, які є в переліку спрощеного надання українського громадянства, виявлять бажання його отримати;
- коли громадяни України набувають громадянства держав з переліку тих, чиї громадяни отримують громадянство України у спрощеному порядку.
Множинність громадянства не допускається щодо людей-громадян Російської Федерації, або будь-якої іншої держави з переліку тих, хто не визнає територіальної цілісності України.
Законопроєкт, зокрема, спрощує порядок отримання українського громадянства іноземцями та людьми без громадянства, які служили або служать у ЗСУ, Державній спеціальній службі транспорту чи Нацгвардії, або одружені з такою людиною/є її дитиною.
Нагадаємо, на Донеччині зростає кількість охочих евакуюватися, про що свідчать, зокрема, дані стосовно популярності евакуаційного рейсу з Покровська.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.