Підтримати
"Громада на всі 100". Фото: Факти
Конкурс "Громади на всі 100". Фото: Факти

Волонтерський хаб для Нікольської громади та освітньо-культурний спортивний центр для переселенців з Покровська — два проєкти з Донеччини, які подали на конкурс “Громада на всі 100”. Якщо один з проєктів набере достатньо голосів, його підтримають грошима. Що саме пропонують громади на конкурсі — розповідаємо далі. 

Конкурс “Громада на всі 100” — це грантова підтримка на створення корисних та важливих ініціатив для місцевих жителів. За головний приз змагаються громади, у яких проживають до 100 тисяч людей.

Конкурс має чотири етапи відбору: реєстрація, інтернет-голосування, уточнення проєктів та голосування журі. Тож переможців визначать до 21 лютого 2025 року.

Наразі серед всіх учасників обирають 40 фіналістів. Підтримати своїх можна до 10 листопада. А після — вирішуватиме журі. 

Громада-переможець зможе втілити проєкт — організатори оплатять обладнання, матеріали чи товари для нього. Загальна вартість допомоги становитиме до 100 тисяч доларів. 

Для жителів Нікольської громади можуть покращити волонтерський хаб

Ініціативна група громади пропонує модернізувати осередок підтримки для переселенців Нікольської громади у Києві. В майбутньому послугами хабу також зможуть скористатися й ВПО з інших громад Донеччини. 

Наразі в осередку надають адміністративну, гуманітарну, медичну та реабілітаційну допомогу. Детальніше про нього ми розповідали в окремому матеріалі

“Ми багато цікавих активностей проводимо, майстер-класів. В осередку функціонує бібліотека, кімната “Історія-музей”, де презентували вже перший збірник про героїв сучасної російсько-української війни. Також тут проводили Ветеранський форум”, — розповіла у коментарі Вільному радіо одна з ініціаторок проєкту Юлія Тимчак.

Фінансування тут шукають на оновлення системи опалення та санітарного вузла у приміщенні хабу. Також хочуть зробити приміщення більш інклюзивним — облаштувати пандуси та підйомник.

Загалом у заявці зазначені такі потреби хабу:

  • купівля генераторів та портативних джерел живлення на випадок блекаутів;
  • купівля офісної техніки для запуску повноцінного ЦНАПу;
  • укомплектування “Пункт незламності” та бомбосховища;
  • купівля спецавтівки з інклюзивним обладнанням для соцслужби;
  • купівля допоміжного медичного обладнання для реабілітації військових. 

Нині волонтерський хаб громади підтримує 1 500 сімей ВПО, але хоче розширити спектр допомоги, щоб підтримувати до 20 тисяч переселенців. 

Підтримати ініціативу своїм голосом можна за цим посиланням

У Покровської громади може з’явитися освітньо-культурно-спортивний центр для переселенців у Дніпрі

У рамках проєкту “Покровськ – це ми: все буде Україна” хочуть створити освітньо-культурно-спортивний центр для переселенців у Дніпрі. Нині у цьому регіоні знайшли прихисток близько 11 тисяч покровчан, з них 1700 дітей. 

Тому посадовці сподіваються закрити потреби місцевих у різноманітному дозвіллі. Серед активностей пропонують, зокрема:

  • бесіди та дискусії з запрошенням представників центрів підтримки, перегляд відеолекцій, спілкування з експертами.
  • майстер-класи, зокрема воркшопи з різьблення по сирому тиньку від авторок проєкту “Кам’яні вишиванки”, а також плейбек-театр.
  • психологічні тренінги.
  • ознайомлення з культурною спадщиною України. 

Загалом в межах проєкту сподіваються провести два десятки активностей, які охоплять понад 400 переселенців з Покровської громади. 

Надалі послугами освітньо-культурно-спортивного центру сподіваються охопити понад 11 тисяч ВПО. Зокрема й тих, хто тимчасово перебуває в інших областях (в онлайн-форматі).

Підтримати проєкт можна за цим посиланням

Нагадаємо, “Екологічними стежками України” — таку назву має проєкт одного з департаментів ОВА, який готові профінансувати з бюджету на 4,2 мільйона гривень або менше. У межах ініціативи планують оплатити туристичні поїздки у різні куточки України. Таким чином посадовці сподіваються покращити ментальний стан дітей із зони активних бойових дій на Донеччині. 


Завантажити ще...