“Екологічними стежками України” — таку назву має проєкт одного з департаментів ОВА, який готові профінансувати з бюджету на 4,2 мільйона гривень або менше. У межах ініціативи планують оплатити туристичні поїздки у різні куточки України. Таким чином посадовці сподіваються покращити ментальний стан дітей із зони активних бойових дій на Донеччині.
Про це журналісти Вільного радіо дізналися з тендеру на сайті публічних закупівель Prozorro.
Замовником послуги є департамент екологічних та природних ресурсів Донецької ОДА. А туристичну фірму-підрядника ще шукають.
Посадовці вирішили організувати заходи для дітей, які пропагуватимуть охорону навколишнього середовища та піклування про своє ментальне здоров’я. Проєкт має назву “Екологічними стежками України”, а реалізовують його в рамках регіональної програми.
У документації до послуги зазначається, що таким чином малечу Донеччини хочуть ознайомити з природною, культурною та історичною спадщиною України. Зокрема, проєкт націлений на дітей із зони бойових дій.
Станом на 23 жовтня 2024 року у зоні активних бойових дій 19 громад Донеччини. Там проживають близько 63 тисяч людей, зокрема 748 дітей
У документації замовлення врахували витрати на перевезення, проживання, харчування та сувеніри для дітей.
У межах еколого-освітніх заходів хочуть організувати туристичні маршрути, під час яких дітей ознайомлять з:
Ймовірно, дітей возитимуть Карпатською, Черкаською та Київською областям, оскільки на це вказують назви маршрутів:
Зазначається, що під час таких поїздок у дітей формуватимуть звичку піклуватися про своє ментальне здоров’я та психологічну стійкість.
У бюджет ініціативи також заклали компенсації за вартість поїздок — потягом або автобусом (залежатиме від організатора).
Однак при перевезенні учасників поїздом організатора зобов’язують розміщувати дітей компактно — в сусідніх вагонах. Також учасникам передбачають компенсації за бронювання квитків, резервування місць, постільну білизну та чай.
Крім того, виконавець має організувати супровід групи — зустріти на вокзалі та, за потреби, відвезти назад. Також він забезпечує своєчасну подачу транспорту.
Виконавець має організовувати розміщення учасників у місцях проведення екскурсій. Серед вимог — у помешканнях мають бути безпечні умови, а також укриття або бомбосховища. Селитимуть дітей та їхніх супровідників у кімнатах максимум по троє людей.
Водночас малеча матиме п’ятиразове харчування, а ще ланч-бокси для перекусів під час подорожей екскурсійними маршрутами. Уся їжа має відповідати етнічним традиціям регіону.
У очікуваний бюджет також заклали ймовірні витрати на виготовлення матеріалів для проведення освітньо-екологічних заходів. Серед них є такі:
Загальна кількість учасників програми “Екологічними стежками України” — до 400 людей, в тому числі педагоги та медичний персонал.
Мандрівки сподіваються організувати в листопаді-грудні 2024 року. Нині департамент ОДА очікує пропозиції від туристичних агенцій, які візьмуться за втілення проєкту коштом обласного бюджету. Вони можуть запропонувати нижчу вартість послуг.
Нагадаємо, в Україні планують створити сучасний реабілітаційний центр для фізичного ти психологічного відновлення дітей. Проєкт включатиме віртуальну лікарню, реабілітаційний центр та науково-дослідний інститут.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.