Прокурора з Бахмута Миколу Усенка підозрювали у допомозі бойовикам т.з. “ДНР”. Слідчі стверджували, що він зі зброєю блокував військових АТО та стояв на блокпостах. Це підтверджували свідки. Суд визнав чоловіка невинним.
Обвинувачений прокурор Артемівської прокуратури: Микола Усенко. Про його справу та ім’я журналістам Вільного радіо стало відомо з реєстру судових рішень та Судової влади.
Правоохоронці стверджували, що в квітні 2014 році, коли Усенко працював в Артемівському відділі державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції, він вступив в лави бойовиків. За їхніми даними, він зі зброєю та в камуфляжі блокував виїзд з шахти ім. Володарського в Бахмутському районі. Тим самим він блокував дії підрозділів МВС та ЗСУ, які діяли в рамках АТО.
(Фото: Остров) “Зброя, яку видають, йде на Західну Україну. Озброюють правий сектор, тобто, бандитів, які погрожують, що прийдуть на Донбас і поставлять Донбас на коліна. Це звісно насторожує і змушує нас перешкоджати вивезенню зброї. Ми боїмося, що зброя обернеться проти нас”, — казав тоді журналістам “06274” лідер козаків, які блокували шахту, Віктор Беспалов. Пізніше активісти також були зі зброєю, а згодом з’явились люди, які називали себе представниками угрупування т.з. “ДНР”. Такі заворушення та блокування тривали майже півмісяця.
В матеріалах справи вказано, що Усенко разом зі своїми “товаришами” ходив з пістолетом вулицями та незаконно перевіряв мешканців Соледара на продаж та вживання наркотиків. Такі перевірки він робив в окремих квартирах. Ще пізніше чоловік чергував на незаконному блокпості бойовиків на в’їзді в Бахмут. З собою в нього також була зброя.
Слідчі знайшли 3 свідків, які підтверджували, що Усенко співпрацював з незаконними військовими формуваннями.
Чинному прокурору інкримінували “Створення або участь в непередбачених законом воєнізованих або збройних формуваннях”. За це законом передбачається до 8 років тюрми.
Прокурор же своєї провини не визнає: Микола Усенко каже, що під час блокування шахти та весь той період загалом був на роботі. Частково він погодився лише з візитами до мешканців міста. Але пояснив, що це пов’язано з його роботою. В той день він мав зробити перевірку двох боржників перед банком (оглянути, чи досі в них є майно, та зробити його опис). Однак, двері йому не відчинили. Він вирішив піти додому, адже робочий час вже добігав кінця. Але, коли Усенко вийшов з під’їзду, приїхала автівка “Газель” білого кольору, з якої вийшли бойовики та силою затримали його. Представники т.з. “ДНР” відвезли його в місцеву прокуратуру, яку вони захопили та влаштували в будівлі свою базу. Там вони тримали обвинуваченого майже всю ніч. Але коли обшукали його та знайшли посвідчення співробітника юстиції — відпустили. Всі пояснення Усенка підтвердили 7 свідків.
Суд встановив: що докази правоохоронців — покази свідків, спростували свідки Миколи Усенка. Тож, його визнали невинним та звільнили від кримінальної відповідальності. Рішення Артемівського міськрайонного суду протягом 30 днів може оскаржити Донецький апеляційний суд.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.