Прокурора з Донеччини, якого обвинувачували в посібництві т.з. “ДНР”, визнали невинним
Фото: з відкритих джерел

Прокурора з Бахмута Миколу Усенка підозрювали у допомозі бойовикам т.з. “ДНР”. Слідчі стверджували, що він зі зброєю блокував військових АТО та стояв на блокпостах. Це підтверджували свідки. Суд визнав чоловіка невинним.  

 

Обвинувачений прокурор Артемівської прокуратури: Микола Усенко. Про його справу та ім’я журналістам Вільного радіо стало відомо з реєстру судових рішень та Судової влади.

Правоохоронці стверджували, що в квітні 2014 році, коли Усенко працював в Артемівському відділі державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції, він вступив в лави бойовиків. За їхніми даними, він зі зброєю та в камуфляжі блокував виїзд з шахти ім. Володарського в Бахмутському районі. Тим самим він блокував дії підрозділів МВС та ЗСУ, які діяли в рамках АТО. 

Для довідки:
На шахті ім. Володарського розташований один з найбільших арсеналів зброї в Донецькій області. В березні-квітні 2014 року, перед початком збройного конфлікту на Донбасі, військові ЗСУ почали вивозити звідти частину зброї, але місцеві мешканці та активісти заблокували їм проїзд. Вони заявляли, що так вони зупинять початок війни.

(Фото: Остров)

“Зброя, яку видають, йде на Західну Україну. Озброюють правий сектор, тобто, бандитів, які погрожують, що прийдуть на Донбас і поставлять Донбас на коліна. Це звісно насторожує і змушує нас перешкоджати вивезенню зброї. Ми боїмося, що зброя обернеться проти нас”, — казав тоді журналістам “06274” лідер козаків, які блокували шахту, Віктор Беспалов. 

Пізніше активісти також були зі зброєю, а згодом з’явились люди, які називали себе представниками угрупування т.з. “ДНР”. Такі заворушення та блокування тривали майже півмісяця.

В матеріалах справи вказано, що Усенко разом зі своїми “товаришами” ходив з пістолетом вулицями та незаконно перевіряв мешканців Соледара на продаж та вживання наркотиків. Такі перевірки він робив в окремих квартирах. Ще пізніше чоловік чергував на незаконному блокпості бойовиків на в’їзді в Бахмут. З собою в нього також була зброя.

Слідчі знайшли 3 свідків, які підтверджували, що Усенко співпрацював з незаконними військовими формуваннями.

Чинному прокурору інкримінували “Створення або участь в непередбачених законом воєнізованих або збройних формуваннях”. За це законом передбачається до 8 років тюрми.

Прокурор же своєї провини не визнає: Микола Усенко каже, що під час блокування шахти та весь той період загалом був на роботі. Частково він погодився лише з візитами до мешканців міста. Але пояснив, що це пов’язано з його роботою. В той день він мав зробити перевірку двох боржників перед банком (оглянути, чи досі в них є майно, та зробити його опис). Однак, двері йому не відчинили. Він вирішив піти додому, адже робочий час вже добігав кінця. Але, коли Усенко вийшов з під’їзду, приїхала автівка “Газель” білого кольору, з якої вийшли бойовики та силою затримали його. Представники т.з. “ДНР” відвезли його в місцеву прокуратуру, яку вони захопили та влаштували в будівлі свою базу. Там вони тримали обвинуваченого майже всю ніч. Але коли обшукали його та знайшли посвідчення співробітника юстиції — відпустили. Всі пояснення Усенка підтвердили 7 свідків. 

Суд встановив: що докази правоохоронців — покази свідків, спростували свідки Миколи Усенка. Тож, його визнали невинним та звільнили від кримінальної відповідальності. Рішення Артемівського міськрайонного суду протягом 30 днів може оскаржити Донецький апеляційний суд.

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...