Проміжні підсумки дня незаконних “виборів” в самопроголошених “ЛДНР”


image
Фото: з відкритих джерел

11 листопада на окупованій території проходять так звані “вибори” лідерів. Цікаво, що явку на них вирішили забезпечити дешевшими продуктами біля входу та завдяки адмінресурсу. Детальніше читайте та дивіться в нашому матеріалі.

 

Стартували “вибори”, як і планувала “влада” так званих “ЛДНР”, о 8 ранку. В них багато спільного, але є і відмінності. Наприклад, бюлетені, які видавали “виборцям” в “ЛНР”, надруковані на двох мовах: українською та російською. А в “ДНР” ці папірці лише російською.

В цей час, СБУ оприлюднило фотографії “зіпсованих” бюлетенів, на яких люди голосують за Чака Норіса.

“Самим популярним кандидатом є Чак Норріс, за якого масово віддають голоси нечисельні “виборці”, — йдеться в повідомленні СБУ.

В "ЛДНР" проходять незаконні вибори

Поруч з “дільницями” в самопроголошених “республіках” з’явились палатки, в яких продають продукти за спеціально зниженими цінами. Продають тим, хто прийде голосувати.

В "ЛДНР" проходять незаконні вибори

Раніше, в соціальних мережах з’явився “анонс” цих продажей, в якому йдеться про “пільгові ціни в день виборів”. Такі повідомленні були розміщені на рекламних бордах, в громадському транспорті та інших місцях.

В "ЛДНР" проходять незаконні вибори

Але в деяких місцях “голосування” такі “акції” проходять безкоштовно. Так, в соціальних мережах, користувачі заявляють, що невідомі люди давали ваучери на поповнення мобільного рахунку та по 4 кілограми картоплі в одні руки.

В "ЛДНР" проходять незаконні вибори

Так звана “влада” незаконних бандформувань вже повідомила про явку: станом на 16:00 в “ЛНР” начебто проголосували 64% “виборців,  а в “ДНР” – 71,4%. Про це в ході брифінгу заявили “глави” самопроголошеної Центральної виборчої комісії “ЛДНР” Ольга Позднякова та Олена Кравченко.

Однак раніше ми писали, що “влада” самопроголошеної республіки змушує людей голосувати за Пасечника. Підприємства та установи отримали наказ складати список людей, які голосують за чинного очільника “ЛНР”. За неявку на виборчій дільниці, людям погрожують звільненням. Також “місцева влада” повідомила про обов’язкову явку на псевдовибори студентів. Про це в ефірі Громадського радіо розповіла заступник директора “Східної правозахисної групи” Ірина Нікульнікова.

Попередні результати “виборів” будуть відомі вже о 23 годині.

В "ЛДНР" проходять незаконні вибори

Слід зазначити, що зранку на окупованих територіях відсутній мобільний зв’язок в мережах Vodafone Україна та місцевий “Фенікс”. Про це почали писати жителі з непідконтрольної українській владі території та пізніше підтвердили в “Міністерстві зв’язку “ЛДНР”. За словами “міністерства”, зв’язок відсутній, через пошкоджене оптоволокно, яке проходить між Донецькою та Луганською областями.

Зазначимо, проведення незаконних виборів грубо порушує Мінські угоди, на цьому неодноразово наголошувала як українська влада, так і представники провідних країн Европи.

“Україна буде жорстко протидіяти цьому та вживати усіх заходів” — зазначив Президент Петро Порошенко в своєму зверненні до українців з окупованих територій сьогодні.

 

В "ЛДНР" проходять незаконні вибори

Нагадаємо, 9 листопада  під час брифінгу щодо “голосування” на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської області, СБУ оприлюднила попередні результати виборів.

За інформацією силовиків, за Пушиліна в “ДНР” проголосують 55%, за Пасечника в “ЛНР” 63% людей. Явка повинна скласти 70% виборців.

Крім того, на українській стороні жителів з окупованих територій, за допомогою плакатів, попередили, що участь в “виборах” вважається державною зрадою. Плакати розміщені в різних соціальних об’єктах в прифронтових містах. В СБУ заявляють — це не їх плакати, а волонтерів.

І хоча в цьому випадку довести буде важко, але для організаторів так званих “виборів” закон передбачає покарання до 15 років тюрми.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: