Проросійські бойовики не пустили місію ОБСЄ в район розведення військ
Бойовики не допустили спостерігачів спеціальної місії ОБСЄ до селища Петрівського, де в них встановлена камера.
Про це повідомляють у звіті спеціальної моніторингової місії.
“5 і 6 жовтня на контрольно-пропускному пункті на північній околиці Петрівського (непідконтрольне уряду України, в 41 км на південь від Донецька) член збройних формувань знову відмовив СММ у проїзді, посилаючись на “поточні інженерні та розмінувальні роботи”, а також “роботу снайпера” в цьому районі, тим самим обмежуючи доступ СММ до своєї камери в Петрівському”, – зазначається у звіті.
В ОБСЄ зазначають, що це вже не перший випадок, коли спостерігачам відмовляли у проїзді.
Так, у щоденному звіті за 4 жовтня зазначається, що озброєний бойовик знов не допустив моніторингову місію до камери, яка фіксує порушення.
У звіті ОБСЄ за 7 жовтня додають, що камери СММ зафіксували кілька вибухів у районі Золотого. Також спостерігачі місії чули постріли зі стрілецької зброї. Крім того, один вибух пролунав неподалік від Петрівського.
Нагадаємо, в МЗС України заявили, що 7 жовтня розведення військ в районах Золотого й Петрівського не відбудеться. Його відкладають через те, що російські найманці не дотримуються режиму припинення вогню. Міністр закордонних справ Вадим Пристайко зазначив, що тепер доведеться чекати наступні 7 днів, під час яких бойовики матимуть продемонструвати готовність до розведення військ.
Додамо, 26 червня 2019 року у штабі операції Об’єднаних сил повідомили про перший етап відведення українських підрозділів у Станиці Луганській – і запевнили, що це не послаблює оборонні можливості ЗСУ.
27 червня перший етап завершився: українські бійці відійшли від пішохідного мосту. Завдяки цьому розведенню українська сторона почала відбудовувати міст через Сіверський Донець у Станиці Луганській. Спочатку ремонт відтермінували через відсутність гарантій безпеки від бойовиків, однак у вересні роботи все ж почались.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.