Для атак на Покровському напрямку російські окупанти почали застосовувати новітні БМП-3 та танки, а також більше особового складу.
Про це в ефірі телемарафону “Єдині новини” розповів Іван, командир взводу БпАК 2-го батальйону 68-ї окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша Іван.
Протягом останніх кількох днів бійці 68-ї окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша, які боронять Покровський напрямок, відчувають посилення російських атак. За словами командира БпАК 2-го батальйону бригади, окупанти стали застосовувати більше бронетехніки.
Раніше, додає військовий, у зоні відповідальності 68-ї ОЄБр загарбники атакували малими групами та без підтримки техніки, однак тепер вони почали залучати новітні БМП-3 для боїв, а також танки. Штурмують українські позиції групи по 5-20 людей з інтервалом у 2-3 години.
“Вони (російські війська — ред.) ставили собі за мету захопити Покровськ до кінця вересня, але їм цього не вдасться. Ми тримаємо оборону як можемо й не даємо ворогу просунутися у наш бік, у наш тил”, — стверджує офіцер Іван.
Незалежний аналітичний проєкт DeepState за останні дні на Покровському напрямку зафіксував російські просування на околицях Гродівки, однак до адміністративних меж Покровська окупанти не мали просувань від 12 вересня. Станом на 20 вересня, за оцінками аналітиків проєкту, передові позиції російських загарбників знаходяться за 7,6 км від адміністративних меж міста.
14 вересня президент Зеленський заявив, що ситуація на Покровському напрямку почала стабілізуватися. За його словами, після операції в Курській області, відставання ЗСУ за кількістю снарядів зменшилося з 1:12 до 1:2,5. Однак в американському Інституті вивчення війни тоді не змогли знайти підтвердження цим словам.
Нагадаємо, Німеччина оновила перелік наданої Україні допомоги за частину вересня. Список містить танки Leopard 1A5, дрони, бронетехніку та інше озброєння. Журналісти Вільного радіо розповіли, чим посилили ЗСУ.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.